RİZE
Giriş Tarihi : 07-06-2020 16:15   Güncelleme : 07-06-2020 16:15

İran’dan Gelen Kuru Çay’a Tepki

İran sınırından Rize’ye gelmekte olan İran Çayı yüklü tırın İkizdere’nin Sivrikaya mevkiinde meydana gelen kazanın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Rize il Başkanı Saltuk Deniz İran Çay’ının Rize’de ne işi olduğunu sordu.

İran’dan Gelen Kuru Çay’a Tepki

Bugün meydana gelen kazada İran’dan Rize2ye gelen Tır Rize’nin İkizdere ilçesinde kaza yaptı. Kazada Tır Şöförü hayatını kaybederken, oğlu ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.

İran’dan Rize’ye getirilmek üzere olan İran Çay’ının Rize’de ne işi olduğunu soran Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı “ Çaykur’un ve Özel Sektörün çay satamıyoruz diye dert yandığı, Çay üreticisinin düşük fiyat kota ve kontejan altında ezildiği bir dönemde İran’dan gelen Kuru Çay’la ilgili açıklama yapılmalıdır” diye konuştu.

Chp Rize İl Başkanı Deniz İran’dan gelen kuru çay’ın Rize’de hangi firmaya geldiğini, Çay’ın nereye gittiğini sordu.

RİZELİ VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Rizeli vatandaşlar İran’dan gelen kuru çaya tepki gösterdi. Vatandaşlar İran’dan Rize’ye getirilen çay’ın neden geldiğini açıklanan çay fiyatın zaten yetersiz olduğunu söyleyerek; "Hem bizlerin günlerce emek verip topladığı çay’ın fiyatını düşük tutacaksınız hemde desteklemeyi arttırmayacaksınız, üstüne üstük de yurt dışından çay ithal edeceksiniz. Böyle bişey olamaz, Çaykur çayımızı alırken bizlere kota uyguluyor. Özel sektör çayımızı düşük fiyattan alıyor. Birde dışarıdan çay ithal ediliyor. Buradaki amaç nedir, çayın fiyatının daha da düşmesimi.” diyerek tepki gösterdiler.

İLGİLİ HABER

İran'dan Çay Getiren Tır İkizdere'de Kaza Etti