Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
03 ARALIK Cumartesi 07:53

Mansur Yavaş Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı mı? Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Adayı mı?

İYİ Partili bir grubun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a Cumhurbaşkanı adaylığı teklifi götürdüğü ve Yavaş'ın da "6'lı masa uzlaşırsa kabul ederim" yanıtı verdiği şeklindeki söylentiye Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yanıt geldi. ABB Sözcüsü Memduh Gültekin, böyle bir görüşmenin olmadığını dile getirdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 29-09-2022 17:48
Mansur Yavaş Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı mı? Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Adayı mı?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katıldığı bir canlı yayında "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylıklarına itirazımız yok. Masaya kendi adayımızı da getirebiliriz" ifadeleri kullanmasının ardından 6'lı masanın adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar yeniden alevlendi.

"İYİ PARTİLİ BİR GRUP, YAVAŞ'A ADAYLIK TEKLİFİ GÖTÜRDÜ"

Son olarak Halk TV yazarı İsmail Saymaz, köşesinde Altılı Masa'da birkaç günden bu yana yaşananları ele aldı. Yazısında haber kaynaklarının kendisine aktardığı iddiaları da gündeme getiren Saymaz, "İYİ Partili bir grup aday olması için Yavaş'a teklif ve telkinde bulundu. Yavaş, Altılı Masa uzlaşırsa 'Evet' diyeceğini söylüyor. Yani, Abdullah Gül stratejisi izliyor." diye yazdı. İsmail Saymaz'ın yazısının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

ABB: BÖYLE BİR GÖRÜŞME OLMADI

Gültekin, Saymaz'ın yazısında yer alan iddiaların doğru olmadığını kaydederek şunları söyledi: "Bir haber kaynağının Gazeteci Sn. İsmail Saymaz'a Başkanımız Sn. Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konu hakkında hiçbir kişi ya da grupla görüşme gerçekleştirilmemiştir. Gündemimiz sadece Ankara halkına daha iyi hizmet etmekten oluşmaktadır."

Elif ÇELİKElif ÇELİK

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR