RİZE
Giriş Tarihi : 13-01-2022 15:14   Güncelleme : 13-01-2022 15:14

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Servislerini Yeniliyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin servislerini yenileme kararı aldı.

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Servislerini Yeniliyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi /(RTEÜ) Geliştirme Vakfı, 530 yatak kapasitesi ile yılda bir milyondan fazla hastaya sağlık hizmeti ile Rize ve bölgeye hizmet eden önemli bir referans hastane konumunda bulunan Sağlık Bakanlığı-Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 4 servisini yenileyecek.

Konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Covid-19 salgını döneminde RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yükü ve fonksiyonunun referans merkez olması dolayısıyla bir kat daha arttığı belirtilerek,. geçen zaman zarfında hastanenin servislerinin gerek yapılışından itibaren geçen zaman, gerek hasta fazlalığından kaynaklanan yoğun kullanım dolayısıyla ciddi anlamda yıprandığı ifade edildi.

Açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni desteklemek için kurulmuş olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından hastanenin mevcut durumunun iyileştirilmesi ve insanların daha nitelikli sağlık hizmeti alması için üzerine görev aldığı kaydedilerek, Müdürlük ve Başhekimlik tarafından belirlenen 4 servisinin yenilenmesine karar verildiği belirtilerek şunlar kaydedildi: "RTEÜ Geliştirme Vakfı 2015 yılında da Eğitim ve Araştırma Hastanesine; içerisinde 3 tesla MR cihazı ile ileri düzeyde tomografi, anjiyografi, dijital röntgen cihazlarının olduğu son teknoloji ile donatılmış ve yaklaşık olarak 5 milyon dolara mal olan bir görüntüleme merkezi kazandırmıştı. Şimdi de hastanemizdeki 4 servisin yapımını üstlendi, inşaat çalışmalarına başladı.

Müdürlük ve Başhekimliğimiz tarafından belirlenen servisler projelendirilmiş ve yenileme çalışmalarına başlanmıştır. Şu anda kardiyoloji servisinin yenilenme çalışması devam etmektedir. Servislerin yenilenmesi kapsamında; yer pvc kaplamaları, asma tavanlar, elektrik tesisatları, aydınlatma lambaları ile anahtar ve prizler, lavabolar, kapılar, seramik döşeme ve kaplama ile duvar boyaları gibi mevcut servislerde ne varsa hepsi yenilenmektedir.

İçinden geçmekte olduğumuz salgın dolayısıyla, ayna anda birkaç servisin boşaltılarak inşaat çalışması yapılması mümkün olmadığı için, servisleri yenileme çalışmaları servis servis planlanmıştır. Çalışmalar tamamlandığında bu 4 servimiz çok daha modern bir seviyeye kavuşmuş olacaktır. Dolayısıyla da hem hastalar daha nitelikli sağlık hizmeti alacaklar, hem de ilgili servislerde çalışan hemşire ve diğer sağlık çalışanları ile hekimler çalışma ortamlarından memnun olarak daha nitelikli sağlık hizmeti sunacaklardır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı başkanı ve üyeleri ile Üniversitemize ilimize vermiş olduğu destek ve katkılar dolayısıyla teşekkür ederiz."

  •