RİZE
Giriş Tarihi : 08-09-2020 13:00   Güncelleme : 08-09-2020 13:00

Rize’de korkutan koronavirüs rakamları! Artış devam ediyor

Rize’de koronavirüs testleri sonuçları tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Rize’de korkutan koronavirüs rakamları! Artış devam ediyor

Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de etkisini sürdüren koronavirüs vakaları Rize’de artış göstermeye devam ediyor. Pandemi döneminin ilk günlerindeki tedbirleri arar hale gelen şehirde yapılan testlerden alınan sonuçlar tedirginliği artırıyor.

Edinilen bilgilere göre Trabzon genelinde günde 500 ve üzeri test yapıldığı ve en az 100 hastada koronavirüse rastlandığı öğrenildi. Ortaya çıkan bu rakamlar sonrası filyasyon ekiplerinin yoğun mesai gerçekleştirdiği belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım." değerlendirmesinde bulundu.

Ölü Sayısı 53’e Yükseldi


Rize’de Kovid-19 tanısı konulan Çayeli ilçesinden 82 yaşındaki M.M.’nin hayatını kaybetmesiyle kentte Kovid-19’dan hayatını kaybedenlerin sayısı 53’e yükseldi.

Rize’de görülen ilk virüsden bu yana Rize’de Koronavirüse bağlı ölenlerin sayısı 53’ e yükseldi. Özellikle Kafe ve Reteurantlarda Sosyal mesafe kurallarına uyulmaması vakaların artışına neden oluyor.

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde servisler dolu. Yeşil Çay Erkek öğrenci Yurdu’da Koronavirüs hastalarıyla tam kapasite dolu olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra Kent genelinde hızla yayılan koronavirüs vakaları şehirde tedirginlik yaratmaya devam ediyor.