RİZE
Giriş Tarihi : 30-04-2021 15:55   Güncelleme : 30-04-2021 15:55

Tophane Mahallesinde 4 Ayrı Sokağın Altyapısı Yenilenerek Betonlandı

Rize Belediyesi tarafından Tophane Mahallesinde başlatılan geniş çaplı altyapı ve betonlama çalışmaları kapsamında birbirine bağlantılı 4 ayrı sokak yenilenerek modern görünüme kavuşturuldu.

Tophane Mahallesinde 4 Ayrı Sokağın Altyapısı Yenilenerek Betonlandı

Rize kent merkezinde birçok noktada aynı anda altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları yürüten Rize Belediyesi, 2021 yılı yatırım programı kapsamında Tophane Mahallesinde daha önce parke taşı olan ve çökmelerin yaşandığı sokakları sökerek betonlama çalışmasıyla daha kullanışlı hale getirdi.

Tophane Mahallesi sakinlerinin de memnuniyet duyduğu çalışmalar kapsamında ilk etapta Fındıklı sokak, 1 nolu Dik sokak, Kanarya sokak ve Bülbül sokağın altyapısı ele alınarak yağmursuyu, atıksu, kanalizasyon hatları kaliteli borularla yenilendi. Yağmur suyu mazgallarının da yenilendiği ve altyapısı tamamlanan sokaklar betonlanarak mevcut yollar bozuk zeminden arındırıldı.

Bambaşka bir görünüme kavuşan sokaklarda ikamet eden vatandaşlar çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek emeği geçen başta Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin olmak üzere teknik ekibe teşekkürlerini sundular.

Rize Belediyesinin ilerleyen süreç içerisinde aynı mahallede kalan kısımlardaki sokaklarda da yeniden çalışma başlatarak eksiklikleri tamamlayacağı belirtildi.