OlayRize Rize, Rize Haberleri, Rize Haber, Güncel Haberler, Son Dakika, Rizespor
HV
18 MAYIS Çarşamba 05:27

Ukrayna Savunma Bakanı Aleksi Reznikov, Ukrayna'nın savaşta yeni bir aşamaya girdiğini söyledi. Buna göre Ukrayna, Batılı ülkelerden gelen silah ve teçhizatları kullanarak bir milyon kişiyi silahlandıracak. BBC'nin haberine

Ekonomik kriz daha da kötüleşeceğini belirten Sri Lanka'nın yeni Başbakanı daha fazla maddi destek için dünyaya çağrıda bulundu.

DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-05-2022 00:31
Ukrayna Savunma Bakanı Aleksi Reznikov, Ukrayna'nın savaşta yeni bir aşamaya girdiğini söyledi. Buna göre Ukrayna, Batılı ülkelerden gelen silah ve teçhizatları kullanarak bir milyon kişiyi silahlandıracak.  BBC'nin haberine

Sri Lanka'nın yeni başbakanı Ranil Wickremesinghe, ülkede yaşanan ekonomik krizin daha da kötüleşeceği konusunda uyardı.

The Week dergisinin haberine göre BBC'ye konuşan Wickremesinghe, daha fazla maddi destek için dünyaya çağrıda bulunurken Sri Lankalılara yönelik ise "Ailelerin günde üç öğün yemelerini yeniden sağlayacağım. Sabırlı olun, işler düzelecek" diye konuştu.

Başbakan, "Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa'yı istifaya çağıran protestocuların duygularını anladığını ancak bunun olmayacağını" söyledi.

Ağır bir gıda ve yakıt krizi yaşanan Sri Lanka'da şiddetli protesto gösterileri yapılmış ve önceki Başbakan Mahinda Rajapaksa istifa etmek zorunda kalmıştı. 

AdminAdmin

YORUMLAR