RİZE
Giriş Tarihi : 19-05-2020 10:48   Güncelleme : 19-05-2020 11:10

Atatürk Heykeli 5 Yıl Sonra Işıklandırıldı

2016 Yılında Rize meydanından taşınıp Rize valiliği önüne büyük tepkilerle taşınan Atatürk heykeli yıllar sonra aydınlatıldı.

Atatürk Heykeli 5 Yıl Sonra Işıklandırıldı

2016 yılında büyük tepkilerle taşınan Atatürk anıtı Rize Valisi Kemal Çeber’e  iletilen istekler doğrultusunda aydınlatma yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda yenileme projesi kapsamında Atatürk anıtının kaldırılarak valilik önündeki tören alanına taşınması büyük tepkilere neden olmuş ulusal medyada da yankı bulmuştu.

Rize Valisi Kemal Çeber’e iletilen talepler doğrultusunda Vali Çeber isteklere kayıtsız kalmayarak Rize Valiliği önündeki Atatürk heykelini ışıklandırdı.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize il başkanı Saltuk Deniz “ Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine konuyu Rize Valimiz Kemal ÇEBER'e iletmiştik. Sayın Valimiz çok kısa bir süre de Valilik alanındaki Atatürk Anıtının ışıklandırılmasını sağlamışlardır. Bu konuda göstermiş olduğu özen için Rize Valimiz Sayın Kemal ÇEBER'e ve bu konuyu bize sürekli olarak hatırlatan Efe Kemal'e ve konuyu takip eden İl Yön.Kur.Üyemiz Ayhan Bursalı'ya teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.