SİYASET
Giriş Tarihi : 11-06-2021 15:22   Güncelleme : 11-06-2021 15:22

Başkan Bıyık, saldırıyla ilgili konuştu! Kalleşçe bir suikast girişimi…

Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, bu sabah saatlerinde belediye binasına geldiği anlarda silahlı saldırıya uğradı.

Başkan Bıyık, saldırıyla ilgili konuştu! Kalleşçe bir suikast girişimi…

YARA ALMADAN KURTULDU
Belediye önündeki ATM’lerin orada başkanın binaya gelip aracından inmesini bekleyen şahıs 5 el ateş ederken Başkan Bıyık ise saldırıdan yara almadan kurtuldu.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU 
Silahlı saldırıda bulunan kişinin kimliği belli olurken azmettirici olarak bir kişi gözaltına alındı. 

1 KİŞİ GÖZALTINDA
Trabzon Emniyeti'nin kısa sürede çözüme kavuşturduğu olayı gerçekleştirenin tetikçi her yerde aranırken olayı azmettiren kişi Trabzon Emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. 

BAŞKAN BIYIK’TAN AÇIKLAMA
Başkan Bıyık, saldırıyla ilgili bir açıklama yaparak, “Değerli dostlarım; Bugün kalleşce bir suikast girişimi ile karşı karşıya kaldım. Allah'ın izni ile yara dahi almadım. Saldırının direkt öldürmek amacıyla yapıldığını düşünüyorum. Ben devletimizin azametine ve hukukun üstünlüğüne her zaman inanmış bir Türk evladıyım. Güvenlik güçlerimiz ve adli makamlarımız konuyla ilgili tahkikatı derinlemesine sürdürüyor. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar ortaya çıkacağına ve suçluların adalet önünde hesap vereceğine yürekten inanıyorum. Soruşturma devam ettiğinden konuyla ilgili şimdilik başka bir açıklama yapmayacağım. Arayan soran, destek ve dualarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunarım. Yoğunluktan ötürü telefonlarınıza ve mesajlarınıza dönüş yapamıyorum. Olayın siyasi bir malzeme yapılarak ilçemizin gündemine taşınmasını asla istemiyorum. Devletimizin ilgili kurumları, zamanı geldiğinde gerekli açıklamaları yapacak, ayrıntılar mutlaka kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Allah yar ve yardımcımız olsun…”