Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
03 ARALIK Cumartesi 08:15

Benzin ve motorine büyük indirim beklerken büyük zam geliyor! Akaryakıtta büyük oyun

Petrol fiyatlarının bir haftada 10 dolar düşmesinin ardından benzin ve motorin fiyatlarında büyük indirimler bekleniyordu. Ancak Türkiye'nin iki dev rafinerisinden indirim bekleyen araç sahiplerini şoke edecek bir karar geldi. Geçen hafta indirim yapmaları gerekirken yapmayan üreticiler, benzin ve motorine büyük zam yaptı... Motorin 1 lira 25 kuruş, benzin 96 kuruş zamlanıyor.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-09-2022 17:53
Benzin ve motorine büyük indirim beklerken büyük zam geliyor! Akaryakıtta büyük oyun

Brent petrolün varil fiyatı bir haftada 10 dolar düşerken indirim bekleyen araç sahiplerine kötü haber geldi. Yaklaşık 5 liralık indirim bekleyen araç sahipleri yapılacak indirimden mahrum bırakıldı. 

Motorine 1 lira 25 kuruş, benzine 96 kuruş

Motorin ve benzin fiyatlarına indirim gelmediği gibi büyük zamlara hazırlık yapıldığı öğrenildi. Sektör kaynaklarından edililen bilgiye göre, motorine 1 lira 25 kuruş, benzinin litre fiyatı ise 96 kuruş zam geliyor.

Zamlı fiyatlar ne zaman pompaya yansıyacak?

Amerikan Doları/TL kuru ve petrol fiyatının 29 Eylül Perşembe (bugün) aynı seviyede (87 dolar) kalması hâlinde söz konusu zam 4 Ekim Salı saat 00.01’den itibaren geçerli olacak. Kur ve petrol cenahında yükseliş olursa zamlı tarife 1 Ekim Cumartesi saat 00.01’de pompaya yansıtılacak.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR