RİZE
Giriş Tarihi : 04-01-2021 18:09   Güncelleme : 04-01-2021 18:09

Çervatoğlu: Ne alem Ne etkinlik yaptık

Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu piknik haberleri ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Çervatoğlu: Ne alem Ne etkinlik yaptık

Rize’nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait orman evinde 2 Ocak Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen beraberindekiler ile birlikte piknik yapan ve ardından jandarma baskınında para cezasına çarptırılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, basında çıkan haberlerle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yaptığı yazılı açıklamada"2 Ocak 2021 Cumartesi günü yaşanan olayın kısmen doğru yanları var. Pandeminin önemi ve önlemleri konusunda her zaman yüksek duyarlılık gösteren şahsım, belediye çalışanları, belediye meclis üyeleri ve diğer kurum temsilcileri olarak daha dikkatli olmamız gerekirken gereksiz bir tartışmaya neden olduğumuz için üzgünüz. Tüm pandemi süresince bölgemizde en başarılı çalışmaları yürüten belediyelerin başında geldiğimizi tüm halkımız da bilmektedir. Olay, yansıtıldığı gibi yılbaşı akşamı eğlence düzenleme şeklinde değil, iki gün sonra Cumartesi öğlen saatlerinde açık havada yaşandı ve orada bulunan herkesçe pandemi kurallarına uyuldu." ifadelerini kullandı.

Yaşanan olayın kendileri tarafından organize edilmediğini söyleyen Fındıklı Belediye Başkanı Çervatoğlu "Olayı biz organize etmedik veya parti vermedik. Çok önceden planlanmış bir keşif ve davete katılım şeklinde olmuştur. Gürcüdüzü Yaylası'nda belediyemizin de tesisleri bulunmaktadır. Geçmiş dönem belediye yönetimi tarafından DOKA projesi olarak yapılmış, sonrasında bina çürümeye bırakılmıştır. Olayı yerinde inceleme görevi de vardır." dedi.

NE ALEM NE ETKİNLİK YAPTIK

2 Ocak Cumartesi günü yaşanan olayda tek görüntü alanın kolluk kuvveti olduğunu ve çekilen görüntülerin hızlıca basına servis edildiğini söyleyen Çervatoğlu "Evet, öğlen saatinde bölgede açık alanda yemek yenildi. Ne alem yapıldı ne de etkinlik.Tek görüntü alan görevli kolluk kuvvetleridir. İlçeden 25 km yukarda bulunan yaylada çekilen görüntüler hızlıca yandaş medya görevi üstlenilerek habere dönüştürülmüş ve servis edilmiştir. Olay çarpıtılarak yayınlanmıştır. Görev için çekmiş oldukları görüntülerin basına bu şekilde kozmik odalarda hazırlanırcasına servis edilmesi de başka bir ayrıntıdır. Tecavüzcülerin açık isimleri ve fotoğrafları bile gizlenirken orada bulunanların isimleri ve görüntülerinin bazı yayın organlarınca açıkça yayınlanması düşündürücüdür. Medyada yansıtılanın aksine olay yerinde tutanak bile tutulmamıştır. Sadece kimlikler toplanmıştır. ”CHP’li başkanın alemi” diye güvenlik güçlerinin görüntülerini kullanarak yalan ve yandaş haberler yapanlara da söylemek isteriz ki orada sadece CHP’liler yoktu yani her siyasi parti görüşünden yurttaşlarımız da vardı. Bu da bizlerin zenginliğidir." dedi.

BAŞKANLIKTAN ÖNCE İNSANIM VE İNSAN OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

CHP'li belediye başkanı Çervatoğlu bizim özel izinler alınarak yapılan 1500 kişilik düğünlerimiz yok diyerek "Başkanlıktan önce insanım ve insan kalmaya da devam edeceğim. Çünkü bizim ayakkabı kutucuklarında istiflenmiş milyonlarımız yok, özel izinlerle yapılan 1500 kişilik düğünlerimiz yok, ziyafet verecek saraylarımız yok, özel toplantılarımız yok, ahlaksızlığımız veya yolsuzluğumuz yok. Başkanlık odasının kapısını sökerek başladığımız görevde halkımızdan hiçbir gizli saklımız yok. Bizleri fırsat kollayarak, bu tür komplo ve kurgularla yıpratabileceklerini sananlar bilsinler ki, yılmadan halkımızla birlikte halk için çalışmaya" diyerek dostların arasında, güneşin sofrasında bulunmaya devam edeceğiz ifadesinde bulundu.