RİZE
Giriş Tarihi : 28-03-2021 10:48   Güncelleme : 28-03-2021 10:48

Çillioğlu üyesi olduğu Ticaret Odasını eleştirdi

Rizeli İş İnsanı Asım Çillioğlu Tv53’de yayınlanan Bir Başka Konu programında Rize Ticaret Odası Başkanını ve yönetimini sert bir dille eleştirdi.

Çillioğlu üyesi olduğu Ticaret Odasını eleştirdi

BİZ NE TARAFTA OTURUYORSAK KARŞI TARAFTAN ÇEKİYORLAR

Rize Ticaret Odasının çalışmadığını söyleyerek yöneticilerin sadece ziyaretler ve plaket vermek için dergilere çıktığını ifade eden Çillioğlu : “ Ticaret odasının bütün dergilerine bakın müthiş bir şekilde plaket alırlar plaket verirler, ziyarete gittik ziyaretçi geldi resim çekerler onları paylaşırlar. Özelikle de kontrol edin benim hiçbir resmim yoktur içerlerinde. Biz o görüşmelerde ne tarafta oturuyorsak bizim olduğumuz taraftan değil diğer taraftan resimleri çekip yayınlıyorlar” diyerek kendisinin hiçbir resim karesinde orda bulunmasına rağmen bilerek silindiğini ifade etti.

Çillioğlu program sunucusunun önümüzdeki Ticaret Odası seçimlerinde yeniden aday olacakmısınız sorusuna “adayım” diyerek cevap verdi.

RİZE TİCARET ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Rize Ticaret Odası Başkanlığına seçim süreci başlamadan adaylığını Tv53 ekranlarından ilan eden Çillioğlu: “Biz Ticaret Odasına muhalif değiliz. Muhalefet nedir? Eksik yapılan bir şeye muhalefet denir. Ortada hiç bir şey yoksa buna muhalefet olunmaz. Önceki seçimde biz 3 tane grubu kura ile kaybettik. Eşitlik vardı. 3 tane grubu da birer oy ile kaybettik. Toplamına bakıldığında 7-8 oy yer değiştirmiş olsaydı bugün Ticaret Odasının yönetimi Meclis Başkanı ve oradaki sistem tamamen değişmiş olacaktı. Bugün Siyasetten ve iktidardan uzak olmayan ve üreten proje anlamında çalışan, paylaşan, danışan araştırmacı bir oda olacaktı. Türkiye’ye de örnek olacak bir oda olacaktı. “ dedi.

TOPLANTILARA KATILIM SAĞLANMIYOR

Ticaret Odasında birlik ve beraberliğin sağlanamadığını düzenlenen toplantılara da katılımın olmadığını belirten Çillioğlu: “Evde kal çağrılarıyla Zoom üzerinden toplantılar yapılmaya çalışılıyor. Tam katılım sağlandığı da görülmedi. Binlerce insanla kongreler yapılıyor. Açılışlara herkes gidiyor. Başkan ve yönetimi bütün açılışlara gidebiliyor ancak hala 45 kişilik meclisin 24- 25 tanesini zorla toplayarak toplantılar yapılıyor. Bu sayılara ulaşıp da ay da bir meclis toplantısı yapamıyorlar. Çünkü işlerine gelmiyor. Tartışılmak istemiyorlar bu iş konuşulsun istemiyorlar. Zaten sürede kalmadı bir yıl bir süre kaldı.  Bir önceki seçimde ben seçim var diye ortaya çıktığım zaman o zamanki Ticaret Odası başkanı ne seçimi dedi. Bunu demesine rağmen ben sokaklarda esnaflardan oy topluyordum. Yaklaşan seçimi Ticaret odası 10 gün önceden sitesinde yayınladı.” dedi.