RİZE
Giriş Tarihi : 16-10-2020 18:52   Güncelleme : 16-10-2020 18:52

Covid-19 Denetimleri Devam Ediyor

Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanlarına yönelik yapılan denetimler devam ediyor.

Covid-19 Denetimleri Devam Ediyor

Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığımız tarafından 15 Ekimde yayımlanan genelge çerçevesinde 81 ilde eş zamanlı olarak Covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında sosyal alanlar, kafe, restoran, çay bahçeleri, kuaförler gibi pek çok alanda denetimler gerçekleştirildi.

Rize’de denetimler Rize Valisi Kemal Çeber öncülüğünde, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, idari kurum müdürleri ve muhtarlarında katılımı ile tüm il genelinde gerçekleştirildi.

Vali Çeber, yapılan denetimlerin ardından yaptığı değerlendirmede, “ Hafta içerisinde ilçelerimizi de ziyaret ederek denetimlerde bulundum. İl genelinde ve ilçelerimizde yaptığımız denetimlerde vatandaşlarımızın tedbirlere büyük oranda uydukları gördüm. İl olarak kurallara ne denli uyarsak o kadar güzel sonuçlar elde ederiz.

Vatandaşlarımızdan ricamız kurallara uyma konusunda tedbirleri elden bırakmamalarıdır. “ ifadelerini kullandı.

Vali Çeber’e gerçekleştirmiş olduğu denetimlerde, eşi Neslihan Ayan Çeber’de eşlik etti.