MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:31   Güncelleme : 30-04-2021 14:31

Cüneyt Arkın paylaştı: 'Çok iyi yaşadınız' demişsiniz

83 yaşındaki Cüneyt Arkın, takipçilerine zamanda yolculuk yaptırdı. Usta oyuncu, 1960'lı yıllarda Bebek Koyu'nda çekilen bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Arkın, ardından o karenin hikayesini anlatmayı da ihmal etmedi

Cüneyt Arkın paylaştı: 'Çok iyi yaşadınız' demişsiniz
  • Türk sinemasının efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, 1960'lı yıllarda çekilen bir fotoğrafını Instagram hesabından yayınladı.

  • Cüneyt Arkın paylaştı: 1960'lı yıllar... - Magazin haberleri

   "1960'LI YILLAR..."

   Eski günleri yad eden 83 yaşındaki Arkın, paylaşımına, "İstanbul Bebek Koyu, 1960'lı yıllar... #Tbt" notunu düştü. Usta oyuncunun nostaljik gönderisi kısa sürede 35 binden fazla beğeni aldı.

   FOTOĞRAFIN HİKAYESİNİ ANLATTI

   Ardından fotoğrafın hikayesini anlatan ünlü oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

   Bu paylaşımın altına 'Çok iyi yaşadınız' demişsiniz, öyle tabii. Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi; fakülte yıllarımdı, hep çalıştım. İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği...

   Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir duruma geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı. Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil durumda müdahale etmekti görevim. Fakat tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum.

   Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk paramı aldığımda fırına koşup, paranın hepsiyle ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum.

   Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar ancak ona bakarak uyuyabiliyordum...

  • Cüneyt Arkın paylaştı: 1960'lı yıllar... - Magazin haberleri

   Arkın, geçtiğimiz haftalarda ise bu karesini, "Madem perşembe, o zaman #Tbt..." notuyla Instagram'dan takipçileriyle paylaşmıştı.