Aktüel
Giriş Tarihi : 02-05-2021 13:26   Güncelleme : 02-05-2021 13:26

Eczaneler bugün açık mı? Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı?

Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı? Sorusu tam kapanmada araştırılıyor. Korona virüs salgını sebebiyle alınan tam kapanma önlemlerinin ardından eczanelerin durumu da merak konusu oldu. Peki, Eczaneler bugün açık mı? Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı? İşte eczane çalışma saatleri...

Eczaneler bugün açık mı? Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı?

Eczaneler Pazar açık mı? Sorusu haftanın son günü öncesi merak ediliyor. Tam kapanma olarak sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle eczanelerin açık olup olmadığı araştırılıyor. Peki, Eczaneler Pazar açık mı? Eczaneler tam kapanma yasağında açık mı, kaça kadar açık? İşte eczane çalışma saatleri...

ECZANELER BUGÜN AÇIK MI?

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul'da 5 Aralık 2020 tarihinden bu yana her cumartesi günü uygulanan eczane nöbet sistemi sona ermiştir. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelerimiz, bunların dışında kalan günlerde tüm eczanelerimiz 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecektir." denildi.

Eczaneler pazar günleri ise nöbetçi sistemi ile çalışmakta. Bölgenizdeki nöbetçi Eczaneleri internetten sorgulayabilir aynı zamanda size en yakın eczaneye giderek de öğrenebilirsiniz.

Eczaneler hafta sonu nöbetçi olmasalar da nöbetçi olan eczanenin bilgilerini ve adresini camlarına asarak bilgilendirme yapmaktadır.