BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 16-10-2020 19:10   Güncelleme : 16-10-2020 19:10

EDHO Hızır'ı Oktay Kaynarca kimdir? Oktay Kaynarca aslen nereli ve kaç yaşında?

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca sosyal medya paylaşımlarıyla bugünün en çok aratılan isimlerinden biri oldu. Oktay Kaynarca sevgilisi Gizem Acar hakkında çıkan haberlere tepki gösterince vatandaşlar Oktay Kaynarca'yı araştırmaya başladı. Oktay Kaynarca kimdir? Oktay Kaynarca aslen nereli ve kaç yaşında?

EDHO Hızır'ı Oktay Kaynarca kimdir? Oktay Kaynarca aslen nereli ve kaç yaşında?

Oktay Kaynarca'nın sevgilisi Gizem Çakır hakkında "Gizem Acar hamile mi?" iddiası sosyal medyada dolaşmaya başlayınca öfke püskürdü. Instagram hesabından açıklama yapan Oktay Kaynarca en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Oktay Kaynarca kimdir? Oktay Kaynarca aslen nereli ve kaç yaşında?

 

OKTAY KAYNARCA KİMDİR?

Oktay Kaynarca 27 Ocak 1965'te Malatya'da doğdu. Oktay Kaynarca, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans Bölümü mezunu. Çocukluğunun bir dönemi Berlin'de geçti. Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özakman'ın "Duvarların Ötesi"nde adlı oyununda oynadı. Ardından birkaç çocuk oyununda yer aldı. Konservatuvar zamanında TRT için "Gençler Dizisi"nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik'le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı. İlk oyunu bir müzikal idi. Konservatuvardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu'nda "Kan Kardeşleri" (Blood BrOthers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı. Sonra yine aynı tiyatroda 1993-1994 sezonunda "Derin Bir Soluk Al" oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü"nü aldı. 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır rolüyle ünlendi. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde "Adanalı Yavuz" rolünü, 2011 yılında yayına giren Nuri dizisinde Nuri karakterini oynadı. 2015 yılından beri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli karakterine hayat veriyor.