RİZE
Giriş Tarihi : 16-01-2021 22:38   Güncelleme : 17-01-2021 17:57

FINDIKLI İLÇESİ KARIŞTI SİYASET BİRBİRİNE GİRDİ

Rize'nin Fındıklı ilçesinde Siyasiler ve STK'lar birbirine girdi.

FINDIKLI İLÇESİ KARIŞTI SİYASET BİRBİRİNE GİRDİ

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar Fındıklı'da sıkıntılı bir sürecin başlayacağının göstergesi. İyi Parti Fındıklı ilçe başkanı Soyhan Köseoğlu yaptığı paylaşımlarla Fındıklı'da bir çok STK'yı hedef aldı.
Kuzuoğlu Gruop için yaptığı destek paylaşımına CHP'li belediye'den tepki gelince Köseoğlu sosyal medya hesabından açtı ağzını yumdu gözünü. 


MİLLETİ SAVUNMAK NE ZAMAN YALAN VE ALDATMA OLDU


"BİZİM YALAN SOYLEDİĞİMİZİ SOYLİYEN FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANINA CEVABIMDIR" diyerek " MİLLETİ SAVUNMAK EMEKÇİYİ SAVUNMAK BİR FABRİKANIN KAPANMAMASI İÇİN MÜCADELE ETMEK YALANCILIKSA KEŞİF YAPIYORDUM DİYEREK YALAN SOYLEMEK YASAKLI BİR GÜNDE ZİYAFET VERMEK KURALLARA UYMAMAK NEZAMAN DOĞRU OLMUŞTUR." Fındıklı belediyesini suçlamıştı. 


İyi Parti Fındıklı İlçe başkanı Soyhan Köseoğlu milletin yanında olmak, milleti savunmak, emekçiyi savunmak, istihdam sağlamak isteyen bir iş adamını savunmak ne zaman yalan ve aldatma oldu diyerek "Belediye başkanı bir fabrikayı kapatacağını söylemesi üzerine sadece eleştirimizi yaptık siyasette eleştiri yapmak nezaman saldırı olmuştur demokrasıye inanan eleştirilere kulak verecek ve milleti dinliyecek. Şimdi Fındıklı halkı ve orda çalışan 500 emekçi kardeşlerimiz size soruyor, iki yıldır çalışmasına izin verdiğiniz fabrikayı hangi kararla neden kapatmak istiyorsunuz? Türkiye'de eksiği olan veya eksikleri varsa tamamlamak isteyen hangi fabrika kapanmıştır.Fındıklı halkına bir tane örnek gösterin." dedi.


İŞÇİLERİN GÖZLERİNE UYKU GİRMİYORDUR
Kuzuoğlu'nda çalışan işçilerin işsiz kalacağız korkusuyla gözlerine belkide uyku girmiyordu ifadelerini kullanan İyi Parti Fındıklı ilçe başkanı Soyhan Köseoğlu "Bu fabrikada çalışanların çoğunluğu emekçi kadınlarımızdır.Siz herzaman kadın haklarına ve emekçilere çok önem verdiğinizi söylüyorsunuz onunda yalan olduğunu fabrikayı kapatmak istemenizle anlamış olduk.Hiç olmassa bu emekçi kadınlarımızın hatırı için yaptığınız baskılardan vaz geçin çünkü her birinin borcu harcı var fabrıkamız kapanacak işsiz kalacağız diye gözlerine uyku bile girmiyordur. Fabrika sahibini ziyaretimde fabrikanın çalışmasına uygun olmayan hiçbir eksiği olmadığını ifade ediyor. " diyerek tepki gösterdi.


İLK İŞİ FABRİKAYI MÜHÜRLEMEK OLDU
Fındıklı Belediye Başkanı Ercümen Çervatoğlu'nu 500 çalışanı olan bir fabrikayı ruhsatı yok diye millete hedef gösterdiğini iddia eden Köseoğlu"Samimi bir belediye başkanı olsanız 31 Mart seçimlerinden sonra ilk icraatınız fabrikayı mühürlemek olmazdı. 500 çalışanı olan bir fabrikayı ruhsatı yok diye millete hedef göstermek ne kadar doğru olduğuna Fındıklı halkı karar versin.Ayrıca seslerini çıkaramayan her birinin belediye başkanlığı yapabilecek kapasitede olan meclis üyeleri karar versin. Çırpındıkça çamura batıyorsunuz asıl yalan dolanla siz milleti kışkırtıyorsunuz." dedi.


FINDIKLI HALKINA SORUYORUM


Eleştirilerine devam eden İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu " Fındıklı halkına soruyorum bu nasıl bir halkçı belediyecilik bu nasıl söz yetki Fındıklı halkında bu nasıl piramitın altında olmaktır. Bizi yalancılıkla itham ediyorsunuz.Sizin yalanlarınızı Fındıklı halkı ilk günden beri görüyor. İlk yalanınız söz yetki Fındıklı halkında dediniz ama görüyoruz ki Fındıklı halkını geçtik söz yetki Fındıklı halkının seçtiği belediye meclis üyelerinde bile değil. Siyaseten seçilmiş ve başkan yardımcısı olmayan Türkiye'de tek bir  belediye var oda Fındıklı belediyesidir. En azından kendi içinizden bazıları gibi yanlışları hataları görüp sessiz kalmıyoruz.Dürüst siyaset yapmak için doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi biliyoruz." dedi.


Köseoğlu "Tekrar ifade etmek istiyorum bundan sonra yine emekçi kadınlarımızın kardeşlerimizin sonuna kadar yanında olacağız sizin yalan dolanlarınızla milletin ekmeğine sebep olup fabrikanın kapanmasına müsade etmeyeceğiz.Kim ne yaparsa kendine yapar kendi kazdığı kuyuya düşer." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLERİMİZ

Kuzuoğlu'nu destekleyen İlçe Başkanına Fındıklı Belediyesinden Sert Yanıt

Kuzuoğlu'na bir destekte Köseoğlu'ndan