Aktüel
Giriş Tarihi : 29-03-2021 20:53   Güncelleme : 29-03-2021 20:53

Hafta sonu yasakları geri geldi mi? Cumartesi sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu kısıtlama...

Koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlamalar devam ediyor. Son kabine toplantısı birtakım esnetilmelere gidilen koronavirüs salgınında gözler bugünkü toplantıya çevrildi. Vaka sayılarındaki artış nedeniyle vatandaşlar, hafta sonu yasakları geri geliyor mu sorusunun cevabını arıyor...

Hafta sonu yasakları geri geldi mi? Cumartesi sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu kısıtlama...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi? Sorusu koronavirüsle mücadele kapsamında alınacak yeni kararlar öncesi merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası son dakika açıklamalarında bulunacak. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri geldi mi?

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı gelip gelmeyeceği bugünkü Kabine toplantısı sonrası belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçerek kararları paylaştı.

Çok yüksek grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı maalesef nüfusumuzun yüzde 80'ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır. Yaptığımız değerlendirmeler bütün bunlar ışığında şu hususları milletimizle bugün paylaşma kararı aldık.

 

Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21 ve sabah 5 olarak haftanın her günü devam edecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecektir.

Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uyu şekilde çalışabilecek. Sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecek. Ramazan ayında hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız.

 

 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanıyor.