SPOR
Giriş Tarihi : 20-11-2021 16:09   Güncelleme : 20-11-2021 16:09

Hamza Hamzaoğlu'ndan 'Trabzonspor'a şampiyonluk yakışır' açıklaması

Çaykur Rizespor Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, Trabzonspor'un şampiyonluk yolunda gösterdiği performansı değerlendirdi.

Hamza Hamzaoğlu'ndan 'Trabzonspor'a şampiyonluk yakışır' açıklaması

Süper Lig'in 13. haftasına girilirken ligde liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor, şampiyonluk yolunda takdir toplayan bir performans gösteriyor. Fanatik'ten Atalay Özçelikli'nin sorularını yanıtlayan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu Trabzonspor'un göstermiş olduğu performans ve şampiyonluk ihtimali hakkında açıklamalarda bulundu. 

Trabzonspor'un bu puan farkını nasıl açtığı sorusuna cevap veren Hamzaoğlu,"İstikrarla... Abdullah hocayı, Trabzonspor yönetimini ve hocayı bağrına basan Trabzonspor camiasını tebrik ediyorum. Bu tamamen birbirine olan sevgi, saygı ve güven duygusuyla oluşan istikrarın getirdiği bir başarı. Haftalardır mağlup olmuyorlar çıkışlarını da devam ettiriyorlar, kararlı bir şekilde de emin adımlarla yürüyorlar yollarında." şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un şampiyonluk beklentisi hakkında da konuşan Hamza Hamzaoğlu, "Bunu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama Trabzonspor bir hayli bekledi şampiyonluğu inşallah her şey onlar için olumlu gelişir ve hak ettikleri bir şampiyonluğu elde etmeleri herkes tarafından taktirle karşılanır. Yakışır diye de düşünüyorum" dedi.

Trabzonspor'un da sezon içerisinde inişli çıkışlı bir dönem yaşayabileceğine değinen deneyimli teknik adam, "Mutlaka Trabzonspor’da bir iniş yaşayacağı bir dönem gelecektir ama bu istikrarlı, bu güven duygusunun olduğu ortamda onu da çok çabuk atlatıp tekrar yollarına devam edeceklerdir." açıklamasında bulundu.