SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2020 19:43   Güncelleme : 18-11-2020 20:22

Hem Rizelilere Hem Sakaryalılara hakarettir...

Cumhuriyet Halk Partisi Rize il başkanı Saltuk Deniz Sakarya büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin çaykur yönetiminde bulunmasını birkez daha eleştirdi. 

Hem Rizelilere Hem Sakaryalılara hakarettir...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize il Başkanı Deniz Yüce'nin Çaykur'un yönetiminde bulunmasını hem Rizeli hemde Sakarya halkına hakaret olarak değerlendirdi. 


Geçtiğimiz günlerde de manşete taşıdığımız gibi ayda 2 kere yönetim kurulu toplantılarına katılan Yüce'yi bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Rize il Başkanı Saltuk Deniz eleştirdi. Çaykur’ için Rize’de veya Rize dışında yaşayan yüz binlerce Rize’ li varken Sakarya Büyükşehir Belediye Ekrem Yüce’nin ayda iki gez gelip toplantılara katılıp, geliş-gidiş masraflarını da Çaykur’ a ödetmesini anlayamadıklarını kaydeden CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, “Bu rakamın içerisinde bürokraside çok başarılı insanlar var. Ziraat mühendisi, makine mühendisi, deneyimli birçok kişi var ama ne yazık ki Hint kumaşı gibi bir türlü Ekrem Yüce’den vazgeçemiyor. Ekrem Yüce’nin Çaykur’ da yönetim kurulu üyesi olması hem Rizelilere hem de Sakaryalılara hakarettir.  Kendisi şuanda Sakarya’da büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor. Yapmış olduğu iş tam zamanlı çalışmasını gerektirecek bir yerde. Ama tutuluyor ÇAYKUR’da yönetim kurulu üyeliğine atanıyor. İşte bugün ÇAYKUR’un talihsiz bir şekilde yönetildiğini söylememin nedeniz bu. Hiçbir program yok ÇAYKUR’da. Yıllık bilanço açıklar kâr bekler ama korkunç zararlar görünür ÇAYKUR’da. Böyle bir yönetim şekli yok. Ekrem Yüce gibi tam zamanlı çalışması gereken bir kişiden medet umacaksak vay halimize. Yoksa çaykur Ekrem Yüce’ nin arpalığı mıdır?” dedi.


CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz Ekrem Yüce’ nin asıl görevinin Sakarya’ da belediye başkanlığı yapmak olduğunu kaydederek, "Asli görevi belediye başkanlığıysa belediye başkanlığı görevinde devam etmeli diye düşünüyorum. Eğer ÇAYKUR’da yöneticilik yapmak istiyorsa buyursun gelsin. ÇAYKUR Son 3 yılda 1 buçuk milyar zarar eden bir ÇAYKUR gerçeğinden bahsediyoruz” dedi