İSTANBUL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 12:31   Güncelleme : 21-11-2021 12:31

İBB, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ KAPSAMINDA ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEK

İBB, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ KAPSAMINDA ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEK

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, kentin farklı noktalarında etkinlikler düzenleyecek. 25 Kasım-11 Aralık arasında düzenlenecek etkinliklerde, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan söyleşiler, tiyatro oyunları, konserler ve atölye çalışmaları yer alacak.

Etkinlikler, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan ve İBB Kültür Daire Başkanlığı Koordinatörü Figen Ayhan Karakelle’nin katılımıyla 25 Kasım Perşembe günü Bakırköy Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki söyleşi ile başlayacak.

İstanbul Sözleşmesi, Kadın Edebiyatçıların Gözünden Türkiye ve Dünyada Kadın Olmak, Medyada Kadın Olmak, Erkek Egemen Yoruma Hapsedilen Müslüman Kadın, Yeni Bir Şiddet Türü Olarak Güzellik Dayatması ve daha pek çok konu konuşulacak. Yazarlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları, İstanbul’un her iki yakasında yer alan İBB Kültür Merkezleri’nde kadınlarla bir araya gelecek.

25 Kasım’da başlayacak “Kadının Sözü Var” etkinliklerinin ilk gününde, oyuncu Hasibe Eren ve müzik sanatçısı Gül Erda iki farklı etkinlikte yer alacak. Program süresince kentin çeşitli noktalarında toplam 8 etkinlik yapılacak.

Hasibe Eren, Sinem Öztürk Uslu, Gül Erda, Gökçe Samida ve daha pek çok tanınmış simanın katılacağı programlarda, oyuncu Sinem Öztürk Uslu ve yapımcı Müge Turalı, 27 Kasım Cumartesi günü ‘Medyada Kadın Olmak’ başlıklı söyleşide İstanbullularla buluşacak.