RİZE
Giriş Tarihi : 07-06-2020 14:20   Güncelleme : 07-06-2020 15:28

İran'dan Çay Getiren Tır İkizdere'de Kaza Etti

Rize’nin İkizdere ilçesinde kuru çay yüklü bir tır devrildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.

İran'dan Çay Getiren Tır İkizdere'de Kaza Etti

İran’dan Kuru Çay getiren TIR Rize'nin İkizdere-Sivrikaya köyünde freni patlaması sonucu duramayarak kar tüneline çarparak devrildi.

İran Kuru Çayı taşıyan 76 DE 366 Plakalı TIR Ovit Tünelinden çıkış yaptıktan sonra frenlerinin ısınarak tutmaması sonucu Sivrikaya köyündeki kar tüneline çarpınca devrilerek durabildi. Araçta bulunan Iğdırlı baba İbrahim Karaca 1971 doğumlu olay yerinde hayatını kaybetti. Araçta bulunan oğlu Sergen Karaca kazadan yaralı olarak kurtuldu.
İkizdere Sivrikaya mevkinde olan kazandan dolayı ilçe jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. TIR’da bulunan Kuru Çayın gümrüğe kayıtlı çay olduğu ve Rize’de Gümrük Müdürlüğüne kayıt altına alınması için Rize’ye geliyordu.

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, yaptığı açıklamada, İran’dan kuru çay yükü getiren bir tırın Sivrikaya mevkinde frenlerinin boşalması sonucu kaza yaptığını belirtti ve kazada bir kişinin hayatını kaybettiğini bir kişinin de yaralandığını ifade ederek, “İlçe sınırlarımızın içinde üzücü bir olay malesef. İran’dan kuru çay yükü getiren bir tır Sivrikaya mevkinde frenlerinin boşalması sonucu kaza yaptı bir ölü bir yaralı var. İkizdere belediyesi itfaiye ekibimiz hemen olay yerine intikal etmiştir ve kazaya müdahale edildi.” dedi.