Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
05 EKİM Çarşamba 00:08

KARADENİZ SAHİL YOLUNDA ÇATLAK TEHLİKESİ

Karadeniz Bölgesi´nde, 1987 yılında yapımına başlanan ve 20 yılda tamamlanarak, 2007’de ulaşıma açılan 542 kilometre uzunluğundaki Karadeniz Sahil Yolu’nda çatlaklar oluşmaya başladı.

YEREL
Giriş Tarihi : 18-08-2022 13:01   Güncelleme : 18-08-2022 13:04
KARADENİZ SAHİL YOLUNDA ÇATLAK TEHLİKESİ

Deniz dolgusu üzerine inşa edilen yolun Giresun,Trabzon, Rize ve Artvin geçişlerinde görülen çatlaklardan yağmur suyunun sızarak, yolun alt katmanlarına zarar vermemesi için karayolları ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Çatlakları tespit eden ekipler, özel zift enjekte ederek, boşlukları doldurmaya çalışıyor. Trabzon ve Rize geçişinde çatlaklara karşı önlem alındı. 
İnşaat uzamanları ise bu durumu kıyaya yakın alanlardan kum alımına bağlıyor. Rize'de özellikle İyidere'den başlayarak Sarp sınır Kapısına kadar ara ara bu çatlakları görmek mümkün. Zaman zaman bazı bölgelerde ise hafif yol çökmeleri meydana geliyor. Çatlamalar meydana geldikçe özel bir zift ile yollar geçici tamir edilmekte. Rize'nin bir çok alanının yıkılmasınında  ardından ağır tonajlı iş makinelerinin de bu çatlaklarda etkin rol oynadığı belirtilmekte. Özellikle İyidere İlçesinde yapılan Lojistik alan şantiyesine İkizdere'den gelen taş kamyonları da çatlak oluşmasında etki rol oynuyor. 

AdminAdmin

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber