• BIST 100

  10739,94%2,57
 • DOLAR

  32,86% 1,10
 • EURO

  35,28% 0,94
 • GRAM ALTIN

  2487,32% 2,26
 • Ç. ALTIN

  3973,22% 2,10

Kılıçdaroğlu canlı yayında EYT'lilere seslendi! 'Hakkınızı arıyorsanız oyunuzu Millet İttifakı'ndan yana kullanacaksınız'

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. EYT'lilere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik için başvurulabildiğini, bir günle kaçıranların ise 17 yıl bekl

SİYASET 27.05.2023 01:27:00 0
Kılıçdaroğlu canlı yayında EYT

14 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88, Sinan Oğan ise yüzde 5,17 oy almıştı. Adayların yeterli oyu alamaması nedeniyle seçim 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura kalmıştı. Türkiye seçim için geri sayımdayken, adaylar da çalışmalarına devam ediyor.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı 'Liderler Fox'ta' programında soruları yanıtladı.

Screenshot_7

Kılıçaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Devlet dediğiniz kurum ayrıdır. Parti ayrıdır. Bunlar devleti parti devletine çevirdi. Korkuyorlar. Halkın gerçekleri öğrenmesinden korkuyorlar. Bir düzenleme yaptılar, 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik için başvuruyorsanız yararlanıyorsanız. 1 gün sonra başvuruyorsanız emeklilik için 17 yıl bekliyorsunuz. Bir geçiş dönemi olması gerekirdi. Ben de taahhüt ettim. Korkuyorlar. Ben buradan bütün çalışanlara seslenmek isterim. Sandığa gidin, hakkınızı arıyorsanız oyunuzu Millet İttifakı'ndan yana kullanacaksınız. Yok ben 17 yıl da 20 yıl da beklerim diyorsanız gidin Erdoğan'a oy verin ama sızlanmayın. Hangi çağda yaşıyoruz? Neden korkuyorsunuz? Eğer Erdoğan gerçekten çekinmiyorsa, yüreği varsa çıkar karşıma bunları bana sorar. Sen gidip de BTK'dan ne umuyorsun?

'İKTİDARDAN GİTMEMEK İÇİN BÜTÜN YOLLARI DENİYORLAR'

İstedikleri kadar engellesinler, ben halka doğruları söylemeye devam edeceğim. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar. Devletin TRT'sinden tutun, BTK'ya kadar. Bütün kurumları kontrol altına almışlar. Devleti çürüttüler. Yargıya olan güven azaldı. Parlamento bir şekilde işlevsiz bırakıldı. Biz yeniden bu devleti inşa etmek zorundayız. Kaybedeceklerini biliyorlar, korkuyorlar. Gitmemek için devletin bütün kurumlarını kullanıyorlar. Sizi artık kimse kurtaramaz. Halka hesap vermek zorundasınız. Halk gerçekleri bir şekliyle bilecek.

Screenshot_8

'FAİZ AFFI İÇİN MECLİS KARARINA GEREK YOK'

Emekli olmak isteyenlerin düzenlenmesi için parlamentodan geçmesi lazım. Siz adil bir düzenleme yaparsanız kim ne diyecek? Akıl var mantık var. Devletin ne olduğunu bilmiyorlar. Bankalarla hazine konuşacak. Bankalar çek alacaklarını bir şekilde varlık yönetim şirketlerine satıyorlar. Onlar da alıyorlar, avukat ordusu var. Avukatlarıyla beraber alacakları tahsil ediyorlar. Bunun parlamentoyla ilgisi yok. Sen 5'li çetenin borcunu silerken kimse ses çıkarıyor mu? Milyonlarca kişinin kredi kartı borcu var, ödeyemiyorlar. Ben bunun farkındayım. Ben onların faizlerini sileceğim. Rakam çok büyük bir rakam da değil. Son derece mütevazi bir rakam. Milyonlarca kişi rahatlayacak. Kredi kartı faiz affı için Meclis kararına gerek yok. 22 yıldır yönetiyorlar ama devletin ne olduğunu bilmiyorlar. Bürokrasiyi perişan ettiler. Bütçe nasıl yapılır, harcamalar nasıl yapılır. Karşıma gelse de tek tek öğretsem.

Screenshot_10

'TÜRKİYE'YE TEMİZ PARA GELECEK'

Türkiye zengin bir ülke. Kaynakları yeterli olan bir ülke. Yeter ki düzgün kullanın. Siz ciddi bir tasarruf yapabilirseniz, emekliye vereceğiniz 15 bin liradan çok daha fazlasını tasarruf etmiş olursunuz. Türkiye zor durumda. Yurt dışından çok iyi olanaklarla kredi almak mümkün. Biz deprem konutlarıyla ilgili 5 yıl geri ödemesiz 20 yıl makul ödemeli kredi de bulduk. Biz demokrasiyi getirmeyi taahhüt ediyoruz. Türkiye'ye temiz para gelecek. Borç olarak da değil, Türkiye'ye gelecek yatırım yapacaklar.

Screenshot_9

ERDOĞAN SEÇİLİRSE KÖRFEZ ÜLKELERİNE ŞÜKRAN TURUNU NEDEN YAPACAK?

Dolar kaç lira olacak? Soğan kaç lira olacak? Vatandaş soğanı, sanayici doları merak ediyor. Siz önünüzü göremezseniz kimse yatırım yapmaz. Akkuyu'nun mülkiyeti Ruslar'da. Akdeniz'e kadar da açıldılar. Şükran turu şu demek, 'zor durumda kaldım beni kurtardınız'. Arkasındaki ilişkileri bilmiyorum. Bu ülkede davasını satana ne denir? Türkiye'de işlenen bir cinayetin burada yargılanması gerekirken siz hangi gerekçeyle bu davayı sattınız? Bu davayı satmak Türkiye'nin ne kadar lehine oldu? Hangi akılla sattınız? Türkiye satılık bir devlet mi? Nasıl yaparsınız bunu? Bunu yapanlarda insan sevgisi, ülke sevgisi, vatan sevgisi yoktur. Tamamen iktidarda kalmak için yapıyorlar. Bu ülkeye ihanettir. Bu seçim var olma, yok olma seçimidir. Bu ülkeyi seviyorsan sandığa gideceksin. Kendini düşünmüyorsan evlatlarını düşüneceksin.

Screenshot_15

'KANDİL'İN ANAHTARI ERDOĞAN'IN CEBİNDE'

Terör örgütleriyle oturup konuşan Erdoğan. Günün 24 saatinde bizi karalayan o. Biz devleti yönetmiyoruz ki. 'Efendim Kılıçdaroğlu Kandil'le görüşüyor' diyor. Bunu söyleyen insanı, insan olarak kabul etmiyorum. Sen bir devleti yönetiyorsun. Bu devlette MİT diye bir kurum var. Eğer ben Kandil'le görüşüyorsam elime vurursun kelepçeyi atarsın içeriye. Hangi gerekçeyle iftira atıyorsun? Bu kadar iftira olmaz. İnsanda biraz ahlak olur. Kandil'dekileri kim konuşturuyor? Kandil'dekilerin konuşması onun lehine. Çünkü söyleten o. Ben bunu bilmiyor muyum? Aklı başında olan herkes bunu bilir. Kandil'in anahtarı onun cebinde.

Screenshot_11

'DEVLETİ FİİLEN SOYULUR HALE GETİRDİLER'

TBMM'den kanun çıktı. TMSF'den hırsızlık yapabilirsiniz. Hırsızlık yapanlar hakkında kovuşturma ve soruşturma yapılamaz diye kanun çıktı. Böyle bir partiye nasıl oy verirsiniz? Siz çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız? Devleti fiilen soyulur hale getirdiler. Kanunla da hakimin elini bağlıyorsunuz. Gittik Anayasa Mahkemesi'ne. Özel bir mektup yazdım. Hala görüşülmedi. Türkiye böyle bir tabloyu hiç gördü mü?

Screenshot_12

'HANİ DÜNYA LİDERİYDİN? BENDEN NEDEN KORKUYORSUN?'

Bir şey söylüyorsun, normalde utanması lazım. Bütün bunları yapanlar dönüp bizi suçluyorlar. İnsanda biraz erdem olur. İftiranın bu boyutunu hayatımda ilk kez görüyorum. Yüreğin varsa gelirsin elinde belgelerle. Hatta beni davet edersin, gel karşıma dersin. Ben kaçmıyorum sen kaçıyorsun. Sen korkuyorsun. 2 kişi kaldık aday olarak. TRT'de çağrı yaptım. TRT senin borazanın. Normalde tarafsız yayın yapması lazım. Çık karşıma TRT'de dedim. Siyasetçilerin şöhret olma gibi merakları yoktur. Siyasetçiler halkın önüne hangi sorunu nasıl çözeceklerini bildirmek için çıkarlar. Şimdi yalan dolan üzerine siyaset yapıyorlar. Hani dünya lideriydin? Benden neden korkuyorsun? Seni kapı önünde bekletip kronometre açıyorlar. Hayatımda böyle bir lider görmedim. Bu kadar yalan söyleyen ve yalanı da bu kadar gittiği her yerde tekrarlayan bir insan hiç görmedim. Böyle bir Müslümanlık anlayışıyla da hiç karşılaşmadım. Nasıl Müslüman bunlar?

Screenshot_13

'TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINMASI LAZIM'

Bir iktidar partisi bir terör örgütünden nasıl medet umar? Akıl alacak şey değil. Rahmetli Ecevit terörü bitirmişti. Herkes biliyor. Terörden medet umduğunuz andan itibaren terör sorununu çözemezsiniz. Terör örgütüyle devleti muhatap ederseniz sorunu çözemezsiniz. Terörün kökünün kazınması lazım. Bizim bölgemizde de, Orta Doğu'da da. Orta Doğu ülkeleriyle iş birliği yapılması lazım. Siyasi irade terörü kullanıyor.

Screenshot_14

SIĞINMACI KONUSU

Sınır diye bir şey yok. Türkiye'nin sınır diye haritalarda var, gerçekte yok. Elini kolunu sallayan gelebiliyor. Suriyelilerin önce sınır güvenliğini alacağız. Geri kabul anlaşmasını niye imzaladılar? Para için yaptılar. Burası göçmen deposu mu? Siz rahat edin diye bütün sıkıntıyı bu millet mi çekecek? Meydan okuduk evet, bunları göndereceğiz. Ümit Özdağ da dedi evet birlikte göndereceğiz. İnsani koşullar içinde göndereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Türkiye saygın bir ülke olacak. Ümit Bey zaten bu konuda kararlı. Ümit Özdağ ile pazarlık yapılmadı. Kendisinin duruşu da, 'üstüme ne görev düşerse yaparım, bütün mesele Türkiye'de sığınmacı sorunudur. Bir vatansever olarak Millet İttifakı'nın yanında olacağım' dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim."


İngiltere ve Danimarka EURO 2024'te 1 puana razı oldu

Fenerbahçe'nin Gözdesi Victor Lindelöf Kimdir? Kariyeri ve Performansı

ARHAVİ’DE KURULACAK OLAN HES PROJESİ VE MADEN SAHASINI YURTTAŞLAR VE YAŞAM SAVUNUCULARI PROTESTO ETTİ

FIFA 2024 Dünya Sıralaması Belli Oldu: Türkiye Kaçıncı Sırada?

MasterChef Türkiye Yeni Sezonda Gerginlik

Turuncu Depo fiyatları ne kadar, kaç TL?

Gökçe Bahadır Bodrum Tatiliyle Büyüledi: Sosyal Medya Yorumlarla Coştu

2025'te Büyük Ekonomik Çöküş Kapıda!

Yeni araba kampanyası! 16.666 TL taksitle Opel Mokka!

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'deki ayrılığı açıkladı: İsteseydik takımda tutardık

Kahve içmenin sırrı: Genetik haritanız neden sizi kahve tutkunu yapıyor?

Patates kızartma yağına sirke konur mu?

Patates kızartması için sos nasıl yapılır?

Bu yöntem sigara bıraktırıyor! Mutlaka deneyin

Fayans ve Derz Temizliğinde Etkili Yöntem!

Yağda patates kızartması nasıl yapılır?

Gürcistan'dan Flaş Karar: Türkiye Maçının Tekrarı İçin UEFA'ya Başvuru

İnci Taneleri'nin Azem'i Yılmaz Erdoğan'ın oğlu Rodin kimdir, kaç yaşında, son haliyle herkesi şaşırttı!

Turnike 4. bölüm Ne Zaman, 4 bölüm fragmanı yayınlandı mı?

EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda?

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli?

Recep İvedik 1 konusu nedir?

Recep İvedik rolünü kim, hangi oyuncu oynuyor? Recep İvedik'in gerçek adı ne?

Vatandaşlar kavruluyor! Şanlıurfa'da sıcaklık kaç derece?

Bana Masal Anlatma filmi konusu nedir? Bana Masal Anlatma özeti!

Bana Masal Anlatma filmi ne zaman, nerede çekildi?

2024 en uzun gün hangi tarih?

Yaz transfer sezonu ne zaman?

Blu TV'deki Kıyma Dizisi Setine Silahlı Saldırı

TFF, Süper Lig’de yabancı futbolcu fon bedellerini açıkladı

Yükleniyor

Turuncu Depo fiyatları ne kadar, kaç TL?

Yeni araba kampanyası! 16.666 TL taksitle Opel Mokka!

Kahve içmenin sırrı: Genetik haritanız neden sizi kahve tutkunu yapıyor?

Patates kızartma yağına sirke konur mu?

Patates kızartması için sos nasıl yapılır?

Bu yöntem sigara bıraktırıyor! Mutlaka deneyin

Fayans ve Derz Temizliğinde Etkili Yöntem!

Yağda patates kızartması nasıl yapılır?

İnci Taneleri'nin Azem'i Yılmaz Erdoğan'ın oğlu Rodin kimdir, kaç yaşında, son haliyle herkesi şaşırttı!

Turnike 4. bölüm Ne Zaman, 4 bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Özgür Özel’den Mehmet Şimşek’le görüşme açıklaması

Özgür Özel: Mehmet Şimşek ile görüşme fikri Erdoğan'dan çıktı

İstanbul’da kayyım nöbeti: AKP’ye karşı mücadeleyi büyütelim

Başkan Erdoğan'dan millilere tebrik

Bakan Özhaseki uçak sevdasından vazgeçmiyor

İktidar bloku bayramı ‘yumuşamayla’ açtı: Rejimin ortakları birbirine sarıldı

Selma Ateş’i takip edenler Bursa Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcıları çıktı

Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz vekalet edecek

Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama

Erdoğan-Özel görüşmesi öncesi Bahçeli'nin paylaşımı gündem oldu

ARHAVİ’DE KURULACAK OLAN HES PROJESİ VE MADEN SAHASINI YURTTAŞLAR VE YAŞAM SAVUNUCULARI PROTESTO ETTİ

Bir ihale daha Limak'a gitti: Yusufeli Barajı için yeni anlaşma

Giresun'da lise öğrencileri geliştirdi! Boylama ve kırmayı aynı anda yapabiliyor

Yeşil Artvin Derneğinden Bedrettin Kalın: Kamu idaresi madencilik faaliyetini durdurabilir

AYM'den Artvin Cerratepe’deki madencilik faaliyetleri için "hak ihlali" kararı

Trabzon'da 91 bin 600 boş makaron ele geçirildi

UZUNGÖL DE HES PROTESTOSU “HER DEREDE HES’LERİN VAR AMA BU ÜLKEDE BAŞKA UZUNGÖL YOK.

Kütahya Şehir Hastanesi, 3 binin üzerinde hastaya hizmet verdi

Kars-Erzurum kara yolunda kar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor

Samsun'da Genç kız yaşam savaşını kaybetti

2025'te Büyük Ekonomik Çöküş Kapıda!

Asgari ücrete zam gelecek mi?

Evinde altın olan kapıp kuyumcuya koşsun! 1 tanesi 78.803 TL oldu kuyumcular havada kapıyor

Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı

Benzine o tarihte dev zam geliyor! Gece yarısından itibaren geçerli olacak

Memur Ve Emekli Temmuz 2024 Zammı Tüm Formüller Çıktı

Dar gelirliyi elektrik çarpacak

Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı?

Bankalar ne zaman, hangi tarihte mesaiye başlıyor? Bayramda bankalar kapalı mı, açık mı?

Efor Çay’ın halka arz başvurusu onaylandı

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16