Aktüel
Giriş Tarihi : 25-11-2021 17:42   Güncelleme : 25-11-2021 17:42

Marvel Filmleri İzleme Sırası 2021: Tüm Marvel Filmleri Kronolojik Sıralaması

Thor, Hulk, Kaptan Amerika, Demir Adam gibi sinema dünyasına ses getiren filmlerine yenileri eklendikçe birbirleri ile daha da bağlantılı hale gelmeye başladı. Birbirinden güçlü süper kahramanların hayatının işlendiği Marvel filmleri izleme sırası bu yüzden önem kazandı. Gişe rekorları kıran filmlerin izlenme sırası kronolojik olarak değil konunun işlenişine göredir. Bu yüzden filmleri izlerken çıkış tarihine değil bağlantılı oluşuna dikkat edilir. Chris Evans'ın baş rollerde olduğu Kaptan Amerika ile başlayan Marvel film sırası Tom Holland'ın canlandırdığı Spider-Man filmi ile son buluyor. Marvel filmleri hangi sırayla izlenmeli? "Marvel Filmleri İzleme Sırası 2021" içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Marvel Filmleri İzleme Sırası 2021: Tüm Marvel Filmleri Kronolojik Sıralaması

20- Thor: Ragnarok (2017) | IMDb: 7,9 

 

 

Thor, Asgard'ın Ragnarok karşısında kaderine terk edilmesi nedeniyle savaşmak zorunda kalmış ve kendini tanrılar arasındaki savaşın ortasında bulmuştur. Bu kez savaşacağı düşmanları Surtur ve Muspellheim'ın Ateş Devleri'dir. Ayrıca Odin'in kızı, ölüm tanrıçası Hela da filmde yer almaktadır. Bu savaşta Hulk ve Dr.Strange de Thor'un yanında yer almaktadır

Filmin Yönetmeni: Taika Waititi

Filmin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

21- Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2018) | IMDb: 8,4 

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, dünyanın gördüğü en büyük tehdide karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi ele alıyor. Kaptan Amerika ve Iron Man'in arası yaşananlardan sonra açılır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır.

Filmin Yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo

22- Ant-Man ve Wasp (2018) | IMDb: 7,0 

 

Ant-Man ve Wasp, hem baba hem de süper kahraman olan Scott Lang’ın geçmişindeki sırları çözmek için Wasp ile işbirliği yaparak verdiği mücadeleyi ele alıyor. Scott Lang, Yenilmezler'in savaşında yer almanın sonuçları ile hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak boğuşmaktadır. Hayatını dengede tutmaya çalışan Scott Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giymeli ve Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulmalıdır.

 

Filmin Yönetmeni: Peyton Reed

Filmin Oyuncuları: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña

23- Yenilmezler: Endgame (2019) | IMDb: 8,4 

Thanos'un (Josh Brolin) Sonsuzluk Eldiveni'ni ele geçirmesi ve kendi Dünya dengesini kurması nedeniyle süperkahramanlar dahil dünyanın yarısı küle dönüşmüştü. Geriye kalan ve yas tutan Yenilmezler'in as kadrosu Black Widow (Scarlett Johansson), Captain America (Chris Evans), Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth) ve Iron Man'e (Robert Downey Jr.) kuantum bölgesinden gelerek aralarına katılan Ant-Man (Paul Rudd) umut ışığı olacak. İntikam için güçlerini toplayıp son kez savaşacak olan ekibin mücadelesini ve fedakarlıklarını izleyeceğiz.

 

Filmin Yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo

Filmin Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo