MAGAZİN
Giriş Tarihi : 16-10-2020 08:53   Güncelleme : 16-10-2020 08:53

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti

Yaptığı konuşmalar için binlerce dolar alan Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın son konuşmasında, bir belgeselden kopya çektiği iddia edildi.

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti

İngiliz Prens Harry (36) ile eşi Meghan Markle (39) yılbaşında İngiltere Kraliyet Ailesi'nden ayrılarak ABD’ye yerleşti. Ünlü çift o zamandan beri yaptıkları konuşmalardan yüklü miktarda para kazanıyor. Çiftin çeşitli sosyal konulardaki her konuşmalarına ücret ödeniyor. Meghan Markle önceki gün de Fortune dergisinin “En Güçlü Kadınlar Yeni Nesil Sanal Zirvesi”nde sosyal medya bağımlılığıyla ilgili bir konuşma yaptı. Buradaki cümlelerin bir belgeseldeki ifadelerle aynı olması, konuşma başına yüz binlerce dolar isteyen Markle’ın “kopya çektiği” iddiasını gündeme getirdi.

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti - 2

Meghan Markle’ın zirvede söylediği “Günümüzde sosyal medya bağımlılarına, uyuşturucu bağımlıları gibi ‘kullanıcı’ deniliyor” şeklindeki ifadesinin “The Social Dilemma” adlı belgeselden alındığı ortaya çıktı.

 

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti - 3

Markle’ın belgeselde anlatılan “sosyal medya bağımlılığını teşvik için algoritmaların kullanıldığını” söylemesi de kopya iddiasını güçlendirdi.

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti - 4

Meghan Markle’ın sosyal medya kullanıcılarını uyuşturucu bağımlılarına benzetmesi de eleştiri aldı.

Kullanıcılar, Markle’ın evlenmeden önce bir yaşam blogunu işlettiğini, şimdiyse Prens ile faaliyetlerinin reklamını Instagram’da yaptığını söyledi.

Meghan Markle konuşmasında belgeselden kopya çekti - 5

Kullanıcılar, Markle’ın evlenmeden önce bir yaşam blogunu işlettiğini, şimdiyse Prens ile faaliyetlerinin reklamını Instagram’da yaptığını söyledi