RİZE
Giriş Tarihi : 09-04-2021 20:25   Güncelleme : 09-04-2021 20:25

Mhp’li Derepazarı Belediye Başkanı Metin Partisinden istifa ediyor

Rize’nin Derepazarı ilçesinde Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Selim Metin’in istifa edeceği öğrenildi.

Mhp’li Derepazarı Belediye Başkanı Metin Partisinden istifa ediyor

Edinilen bilgiye göre Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin’in Mhp Rize il yönetimiyle sorunlar yaşamasının ardından genel merkez ile görüşüp istifa edeceği bilgisine ulaşıldı. 


Henüz partisinin Belediye Başkanlığı görevini yürüten Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin’in önümüzdeki günlerde Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Merkezi ile görüşüp görüşmenin ardından istifa edeceği öğrenildi. 

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Rize'nin Derepazarı ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Selim Metin’in partisinden istifa ettikten sonra Ak Parti’ye geçip geçmeyeceği merak konusu oldu. 


SON NOKTAYI KOYDU
Rize il yönetimi ile arasında sorunların olduğu bilinen Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin’in Ak Parti’ye geçip geçmeyeceği Rize kulislerinde konuşulur oldu. Başkan Metin yaptığı açıklamada genel merkez ile görüşmesinin ardından Ak Parti’ye geçme gibi bir düşüncesinin olmadığını Derepazarı’nda Bağımsız Belediye başkanı olarak görevinde devam edeceğini söyledi. 


Başkan metin geçtiğimiz günlerde Rize protokolünü Derapazarı’nda ağırlayarak mandalina reçelini tanıtmış Rize Valisi Kemal Çeber, Derepazarı Kaymakamı Nur Baki YALÇIN ve Ak Partili Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’de düzenlenen programa katılmıştı.