SİYASET
Giriş Tarihi : 14-10-2021 15:09   Güncelleme : 14-10-2021 15:09

Olay, geçen yıl 5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda meydana geldi. Kadir Şeker, Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etti. Çıkan arbedede Kadir Şeke

Tokat’ta esnaf ziyaretleri gerçekleştiren İYİ Parti lideri Meral Akşener, vatandaşlara seslendi. Sandıkta iktidarın değişeceğine işaret eden Akşener, "Bu harami düzeni sandıkta, demokrasiyle yıkacağız inşallah” dedi.

Olay, geçen yıl 5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda meydana geldi.  Kadir Şeker, Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etti. Çıkan arbedede Kadir Şeke

Yurt genelindeki esnaf ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Tokat'a gitti.

Akşener'in ilk durağı Zile ilçesi oldu, esnafın ardından Belediye Başkanlığı'na da ziyarette bulundu.

“BU SİYASİ DİLİ HEP BİRLİKTE REDDEDİYORUZ”

Esnaf ziyaretleri sonrasında eline mikrofon alarak kendisini takip eden vatandaşlara seslenen Akşener şu açıklamalarda bulundu:

* Uzun bir zamandır Türkiye'de ‘oculuk', ‘buculuk' üzerinden çok rahat oy alınıyor. O kadar kolay oy alınıyor ki… ‘Gözünün üstün kaşın var, niye var?' ‘Sen ocu musun, bucu musun?'

* Vatandaşın vatandaşın karşısına, komşunun komşunun karşısına dikildiği bir siyasi dili hep birlikte reddediyoruz.

“SEÇMEN VELİNİMET OLMAKTAN ÇIKTI”

* Türkiye'de seçmen velinimet olmaktan çıktı. Siz asilsiniz, vekil size emreder oldu. İşte buna dur demek için geziyoruz.

* Ben de dahil bütün siyasetçiler karşınızda hazır ola geçinceye kadar da seçmeni velinimet yapma kararlılığımız sürecek.

“HARAM ZIKKIM OLSUN!”

* Biraz evvel bir hanım efendi (eliyle göstererek) orada bayıldı. Üç çocuğu da üniversite mezunu.

* Kocası o çocukları üniversitede okutabilmek için çalışırken kaza geçirmiş, parmakları gitmiş. Hepsi beraber çalışa çalışa, elleri nasırlı.

* Sinir krizi geçirip baygınlık geçirdi bir anne. Ama 5 maaşlı, 10 maaşlı danışmanlar var Saray'da…

* Ayıptır be ayıptır, günahtır. Haram zıkkım olsun! Bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz.

“BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”

* Bütün ağaları, bütün muhteremleri buraya getireceksiniz. Gelmeyene de oy yok. Bunu diyeceksiniz, hepsi karşınızda hazır ola geçecek. Birlikte başaracağız.

* Biz herhangi bir organizasyon yapmadık ama bugün birlikteyiz. Bu kalabalıklar çoğalıyor ilçelerde. Kendiliğinden oluşan bu kalabalıklar çoğalıyor.

*Bunun anlamı ne biliyor musunuz? Milletimiz kararını Türkiye için, milletimizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, haksızlıklara dur demek için şekillendirecek. Birlikte çözeceğiz birlikte…  Bu harami düzeni sandıkta, demokrasiyle yıkacağız inşallah.