19 ŞUBAT 2020 Çarşamba 13:59
Aktüel
Giriş Tarihi : 15-02-2020 12:23   Güncelleme : 15-02-2020 12:27

Payitaht Abdulhamit dizisi nerede çekiliyor?

Cuma akşamlarının sevilen dizsi Payitaht Abdülhamid'in konusu ve nerede çekildiği diziseverler tarafından merak edilmeye başladı. İşte Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu ve çekildiği yerler... PAYİTAHT ABDÜLHAMİD KONUSU Büyük Savaş, Payitaht İçin Payitaht'ta! Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktarıyor. PAYİTAHT ABDÜLHAMİD NEREDE ÇEKİLİYOR? Payitaht Abdülhamid dizisi İzmit’te yer alan Seka Film Platosu içerisinde çekiliyor. Ayrıca Yalova ve İstanbul'da tarihi mekanlarda çekimleri devam ediyor.

Payitaht Abdulhamit dizisi nerede çekiliyor?

Cuma akşamlarının sevilen dizsi Payitaht Abdülhamid'in konusu ve nerede çekildiği diziseverler tarafından merak edilmeye başladı. İşte Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu ve çekildiği yerler...

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD KONUSU

Büyük Savaş, Payitaht İçin Payitaht'ta!
 
Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın  manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor.  Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”,  II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktarıyor.

 

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD NEREDE ÇEKİLİYOR?

Payitaht Abdülhamid dizisi İzmit’te yer alan Seka Film Platosu içerisinde çekiliyor. Ayrıca Yalova ve İstanbul'da tarihi mekanlarda çekimleri devam ediyor. 

Yaşanmış Hikayeler ve Sürükleyici Senaryo

ES Film tarafından hayata geçirilen dizinin senaryosu; Uğur Uzunok, Ayça Mutlugil, Hamza Akyıldız ve Hale Çalap tarafından kaleme alınıyor. Osmanlı tarihinin en merak edilen yıllarına ait hikayelerin aktarıldığı sürükleyici içeriğiyle izleyicileri heyecanlandıran Payitaht dizisi, her Cuma akşamı TRT1 ekranlarda yayınlanıyor. Dönemin güçlü devletlerinin Osmanlı Devleti’ni içten yıkmak ve topraklarını parçalamak için oynadığı oyunların ve çevirilen entrikaların gözler önüne serildiği etkileyici içeriğiyle dikkat çeken dizide, Sultan Abdülhamid Han’ın mücadelesi gözler önüne seriliyor.

Muhteşem Saraylar ve Tarihi Güzellikler

İzmit’te yer alan Seka Film Platosu içerisinde, 1800’lü yılların sonlarında Osmanlı dönemini yansıtacak şekilde dekore edilen setlerde çekilen dizi, o dönemin zarif ve göz alıcı mimarisinin izlerini taşıyor. Aynı platoda Yıldız Sarayı’na ait bazı mekanların da birebir inşa edilmesiyle döneme ait diğer kurgusal öğelere de yer veriliyor. Kocaeli Seka Film Platosu haricinde, Yalova’da ve İstanbul’da farklı tarihi mekanlarda çekimleri süren Payitaht dizisinin çekim alanı Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgelerini kapsıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
 Trabzon yerel basınından şampiyonluk sesleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ
E-Bülten Kayıt
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri