Aktüel
Giriş Tarihi : 14-10-2021 10:25   Güncelleme : 14-10-2021 10:25

POMEM sözlü mülakat sonuçları açıklanıyor... 2021 Polis Akademisi sözlü mülakat sonucu sorgula

27. Dönem Polis Akademisi sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kaldı. İlk olarak yazılı sınava giren Polis adayları ardından sözlü mülakat ile polis olma yolunda sonuçların açıklanmasını bekliyor. İşte, 2021 Polis Akademisi sözlü mülakat sonucu sorgulama ekranı

POMEM sözlü mülakat sonuçları açıklanıyor... 2021 Polis Akademisi sözlü mülakat sonucu sorgula

8 bin polis alımı için 15 Şubat 2021'de gerçekleşen POMEM sınavları sonrası yapılan POMEM sözlü mülakatlarının sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden duyurulacak. Sözlü sınavlar sona ererken şimdi on binlerce polis memuru adayı sonuçlar için bekleyişte...

 

POMEM SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

POMEM sözlü mülakat sonuçları, değerlendirmelerin tamamlanması ardından online platform üzerinden açıklanacak. Geçtiğimiz yıllar kaynak alındığında POMEM sözlü mülakat sonuçlarının en geç bu hafta Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor.

27. DÖNEM POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

 

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.