Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
04 EKİM Salı 23:03

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: ANDON ŞEBEKE SUYUNDA SORUN YOK

RİZE'de yıllardır şifalı diye içilen Andon ılıca suyunun arsenik oranı 27 kat fazla çıktı. Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca analiz için 7 Haziran 2022 tarihinde alınan numune, ılıca suyunu içme suyu olarak tüketenlerin adeta kanseri ayağına çağırdığını ortaya çıkardı.

RİZE
Giriş Tarihi : 17-08-2022 13:54
RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: ANDON ŞEBEKE SUYUNDA SORUN YOK

Rize'de 'şifalı' olarak bilinen Andon ılıca suyunun, yapılan incelemeler sonunda içilmesinin uygun olmadığı ortaya çıktı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların rağbet ettiği söz konusu suyla ile ilgili yine belli periyotlarla yeniden tahlil ve tetkikler yapılacağı, suyla ilgili değerlerde düzelme olması durumunda halkın bilgilendirileceği ifade edildi.

Rize genelinde nüfusun büyük bir çoğunluğu tarafından içme suyu olarak kullanılan Andon şebeke suyu ile ilgili ise herhangi bir sıkıntının olmadığı, düzenli tetkiklerin yapıldığı ve güvenle içilebileceği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca içinde bulunduğumuz mevsimin şartlarından dolayı özellikle köylerde kullanılan arıtılmayan, klorlanmayan düzensiz suların bakımlarının çok iyi takip edilmesi ve depo temizliklerinin sıklıkla yapılmasının çok büyük önem arz ettiği vurgulandı.

AdminAdmin

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber