19 ŞUBAT 2020 Çarşamba 16:29
RİZE
Giriş Tarihi : 14-02-2020 17:28

RİZE'DEKİ CİNAYETİN PERDESİ ARKASI. İŞTE TÜM DETAYLAR

Rize Emniyet Müdürü Verdi suikastıyla ilgili 9’u polis 27 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı. AKŞAM, Verdi’nin katili İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’yla ilgili çarpıcı bilgilere ulaştı.

RİZE'DEKİ CİNAYETİN PERDESİ ARKASI. İŞTE TÜM DETAYLAR

Rize’de 2 yıl önce makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastı FETÖ’ye uzandı. Türkiye’yi yasa boğan saldırının ardından polis ile MİT, katil İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun cinayet anında profesyonel davranması, sonrasında cep telefonundan canlı yayın yaptığını söyleyerek yakalanması, evi ile okulu arasındaki mesafenin kısa olmasına rağmen merkeze gelme bahanesi üretmesi üzerine cinayetin perde arkasını en ince ayrıntısına kadar araştırdı. İşte AKŞAM’ın ulaştığı o detaylar: 


TELEFONU ELE VERDİ 


KOM, MİT İstihbarat Daire ve İstanbul kaçakçılık ekipleri, katil polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun evi ile okulu arasında drone kaldırarak aradaki mesafenin 3 dakika olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Sarıcaoğlu’nun polis okulu ve lisede kullandığı cep telefonunun geriye dönük HTS kayıtları araştırıldı, baz istasyonlarıyla tespit edilen adresler harita üzerinde işaretlendi. Yapılan incelemelerde Sarıcaoğlu’nun gençlik yıllarından bu yana FETÖ imamlarıyla irtibatlı olup hücre evlerine gittiği tespit edildi. Katil Sarıcaoğlu, Kırıkkale F Tipi Cezaevi’ndeki koğuş arkadaşı O.Ü.’ye cinayeti anlattı. O.Ü.’nün polise verdiği ifadeyle Sarıcaoğlu’nun FETÖ’cü olduğu tescillendi. İşte o itiraf: 


ARKADAŞINA ANLATTI 


“Sarıcaoğlu bana emniyet müdürünü tayin meselesi değil, 15 Temmuz gecesi FETÖ mensuplarına yaptığı zulüm nedeniyle öldürdüğünü söyledi. Akli dengesinin bozuk olduğunun düşünülmesi için şehit emniyet müdürüne olaydan önce ağır ithamlarda bulunan mesajlar atmış. Görüşmede sürekli emniyet müdürünü sinirlendirecek sözler söylemiş. Cezaevinde Fetullah Gülen’i rüyasında gördüğünü kendisine tebessüm edip önünde namaz kıldığını söyledi. Anlattığına göre FETO kendisine ‘sen bu dünyada küfeni doldurdun’ demiş.” 


İTİRAFÇI İMAM GİZLEDİ


O.U. ifadesinde Sarıcaoğlu’nun kendisi ile bağlantılı olan bir sivil imamın yakalanınca itirafçı olduğunu ancak adını vermediğini de anlattığını söyledi. 


HAİNLERİN KORKULU RÜYASI OLDU 


Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü olarak darbecilere karşı koyup, operasyonlar düzenleyen ve Başkan Erdoğan’ın Kısıklı’daki evi ve çevresini koruma altına alan emniyet müdürüydü. Başarılı çalışmalarıyla FETÖ’cülerin hedefi haline geldi. Darbe girişiminden sonra FETÖ üyelerinin sosyal medyada “İşkenceci polis müdürü” olarak göstermeye çalıştı.


KRİPTO HÜCRELERE VE GATA YAPILANMASINA OPERASYON


İstanbul, Adana, Bursa, Rize, Samsun, Trabzon ve Nevşehir’de gerçekleştirilen operasyonlarda 25 şüphelinin gözaltına alındığı ve iki kişinin arandığı kaydedildi. Şüpheliler arasında Sarıcaoğlu’nun eşi ile 9’u halen aktif olarak görevde olan 20 polis, doktor, araştırma görevlisi, öğretmen ve bir de haber ajansı çalışanı olduğu öğrenildi. Sivillerin Sarıcaoğlu’nun irtibat kurduğu FETÖ imamları olduğu öğrenildi. Örgütün GATA yapılanmasına yönelik operasyonda da 10 kişi tutuklandı.

Akşam

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa kabil 5 gün önce
Şimdi bu p.. bu devletin ekmeğini yiyip içip yatacak yazık şehidimizin kemikleri sızlar bu piçi ibreti alem için göz önünde asacaksınki geride kalan bunun gibi piçlerin böyle bir eylem yapmaya cesareti olmasın
Bünyamin mataraci 5 gün önce
Bana verin o p...
Mevlut avcı 5 gün önce
Vatan haini işkence çektıreceksin bunun gibi pisliklerini hemen gebertmiyeceksin
Hasan atabay 5 gün önce
Eğer doğru ise bu itin eşini dostu kimi varsa hesap a çekilsin cezalandırılsın serefsiz vatan hayini it
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
 Trabzon yerel basınından şampiyonluk sesleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ
E-Bülten Kayıt
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri