SİYASET
Giriş Tarihi : 11-06-2021 20:00   Güncelleme : 11-06-2021 20:09

Sedat Peker'den gündemi değişterecek açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkanvekili Özgür Özel'in 2013 yılında Sedat Peker'i cezaevinde ziyaret etmesinin ardından sosyal medya da yayınlanan haberlere Peker sosyal medya hesabından cevap verdi.

Sedat Peker'den gündemi değişterecek açıklamalar

Sedat Peker sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisini sadece CHP'li vekillerin ziyaret etmediğini MHP'li vekillerinde ziyaret ettiğini söyleyerek"gündem yapıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar" diyerek tepki gösterdi.

Peker paylaşımlarının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ceza tevkifevleri genel müdürünün de kenidisiyle özel olarak görüştüğünü kamera kayıtlarında da belli olduğunu söyleyerek:

1-Ak Partili troller CHP milletvekili Özgür Özer ve Veli Ağbaba’nın beni cezaevinde ziyaret etmesini gündem yapıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Şahsımı MHP milletvekilleri de ziyaret etti.

2-Bu da bir şey mi? Silivri Cezaevinde yatarken ceza tevkifevleri genel müdürü beni koğuşumda ziyaret etti. Baş başa görüştük. Bu cumhuriyet tarihinde hiç olmamıştır. Ceza tevkifevleri genel müdürünü de TAYYİP AĞABEY yanıma yollamıştı. Bence bu daha iyi gündem olacak bir şey.

3-Kamera kayıtları yerindedir. Bakılıp görülebilir. Sayın ceza tevkifevleri genel müdürüyle (çok önemli bir adam) koğuşumda baş başa görüşme yaparken cezaevi savcıları, müdürleri dışarıda bekliyorlardı. Ne kadar enteresan değil mi?

Size yüz kere söyledim. Havlamasını bilmeyen it eve kurt çağırırmış diye. Oğlum ak trol müsünüz nesiniz, siz böyle angutluk yaptıkça bu iş böyle çıkılmaz bir hale gelecek, anlamıyor musunuz? “Ölümü göze almış bir insandan daha tehlikeli bir silah henüz icat edilmedi. " ifadelerini kullandı.