Rize Haber, Rize haberleri, Sondakika Rize haberleri
HV
04 EKİM Salı 23:05

Sığmazam Ne Demek? Ben Bu Cihana Sığmazam Ne Demek? Yeni Dizi Ben Bu Cihana Sığmazsam Yeni Dizi

ATV kanalının yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam 1. bölümü ile bugün yayınlandı. Peki "Sığmazam" kelimesi anlamı nedir ? Sığmazam kelimesi hangi dildir ?

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 11:28
Sığmazam Ne Demek? Ben Bu Cihana Sığmazam Ne Demek? Yeni Dizi Ben Bu Cihana Sığmazsam Yeni Dizi

ATV kanalının en yeni dizisi " Ben Bu Cihana Sığmazam" bugün 1. bölümü ile ekrana geldi. Uzun bir süredir merakla beklenen ve tanıtımı yayınlandıktan sonra bir hayli merak uyandıran yeni dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’ın başrolünde başarılı oyuncu Oktay Kaynarca yer alıyor.  

BEN BU CİHANA SIĞMAZAM KONUSU NE?

Cezayir Türk, köklü ve güçlü bir ailenin oğludur. Devleti için çalışan ve bir sabotaja kurban giden ağabeyinin intikamını alır. Hem devletin bekası hem de ailesinin güvenliği için öldü gösterilir ve onun için yeni bir hayat başlar. Yurt dışında süren operasyonlar sırasında yaralanan Cezayir Türk, doktor Firuze ile tanışır. Eşini ve ailesinin çok özleyen Cezayir, onlara bir daha dönemeyeceğini bilmektedir. Doktor Firuze’ye aşık olan ve yeniden bir aile kuran Cezayir, bir süre sonra deşifre olur. Tekrar eski hayatına ve İstanbul’a dönmek zorunda kalır fakat tüm bu yaşananlardan ne onu öldü zanneden eski ailesinin ne de yeni ailesinin haberi vardır.

BEN BU CİHANA SIĞMAZAM NE DEMEK?

Oktay Kaynarca’nın başrolünde yer aldığı yönetmen koltuğunda Onur Tan’ın oturduğu yeni dizi Ben Bu Cihana Sığmazam adını Nesimi’nin eseridir.

Bende sığar iki cihan ben bu cihana sığmazam

Cevher-i lamekân benim kevn ü mekana sığmazam

(İki cihan dünya ve ahiret benim içime sığar, ancak ben bu dünyaya sığmamam. Mekansızlık cevheri bende, ben bu aleme sığmamam.)

Elif ÇELİKElif ÇELİK

Deneme Bonusu Veren Siteler Güncel Haberler Tatvan Haber