TRABZON
Giriş Tarihi : 30-03-2021 14:48   Güncelleme : 30-03-2021 14:48

Trabzon Valisi Ustaoğlu kırmızı çizgiyi çekti!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Koronavinüs ile ilgili alınan yeni tedbirleri değerlendirdi. Vali Ustaoğlu "Yayalar kırmızı çizgimizdir" etkinliğinde soruları yanıtlayarak, "
Trabzon inşallah yeni tedbirlerle beraber, sizlerin de aracılığı ile toplumsal duyarlalığı ön plana çıkaran anlayışla Ramazan sonuna bayrama bizi çok daha güzel günlerin bekleyeceğini umut ediyorum" dedi.

Trabzon Valisi Ustaoğlu kırmızı çizgiyi çekti!

İçişleri Bakanlığı trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik hayata geçirdiği ‘Kırmızı çizgi” etkinliği Trabzon’da da yapıldı. Bu etkinlikle sürücülere “Yayalar kırmızı çizgimizdir” denildi.

Etkinlik kapsamında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, emniyet birimleri ve öğrencilerin de katılımıyla Atapark, Varlıbaş AVM karşısında bulunan yaya geçidindeki çizgilerden bir tanesini kırmızıya boyadı. Yaya Önceliği Kampanyası kapsamında yapılan etkinliğe ilgi büyük oldu.İçişleri Bakanlığının 2019 yılını “Yaya öncelikli trafik yılı” ilan ettiğine dikkat çeken Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “2019 yılı içinde trafikte yaya önceliği kampanyası başlatılarak ülkemizde ve ilimizde farklı zaman dilimlerinde etkinlikler yapmıştık. 

Öğrencilerimizi de işin içine katarak ses getirecek, toplumda duyarlılığı arttırmak adına bu etkinlikleri 2 yıldır sürdürüyoruz. Bugün itibariyle yine bakanlığın başlattığı yaya öncelikli trafik yılı kapsamında “Yayalar öncelikle kırmızı çizgimizdir” etkinliği yaptık.İlimizde, kaymakamlarımız, emniyet müdürlerimiz, jandarma komutanlarımızla birlikte 30 Mart’ta kırmızı çizgilerimizi çekiyoruz. Kampanya ile birlikte yaya geçitlerimizdeki çizgilerimizden birini kırmızıya boyuyoruz.

Bu etkinliğimiz ile, bir nebze olsa toplumumuzun duyarlılığı ve farkındalığını ön plana çıkarmak istiyoruz. 

Öğrencilerimzini taşıdığı dövizlerde, emniyetin yaptığı şapkalarla yayalar kırmızı çizgimizdir farkındalığını ortaya koymaya çalıştık” dedi. 

YAZA DAHA GÜNLERDE BULUŞURUZ DİYE UMUT EDİYORUM

Trabzon’un en fazla vaka bulunan iller arasında yer almasını ve alınan kararları da değerlendiren Vali Ustaoğlu, “Dün akşam cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaştı. ilimizle beraber Türkiye genelinde bir çok il kırmızı kategoride. Bizde dün akşam bakanlığımızın yayınladığı genelge doğrultusunda Hıfzıssıhha Kurulu kararı aldık. 


Bizim için değişen esnafımızın açısından ciddi sıkıntılar vardı. Esnafımızla dertleşmeye gittiğimizde onların belli bir oranda dükkanlarının açılmasını istiyorlardı. Dün akşam Cumhurbaşkanımız müjdeyi paylaşarak bugün esnafımız yüzde 50 oranında iş yerlerini açacaklar. Sadece pazar günü olan sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi kapsayacak şekilde genişletildi. Burada kuralların uygulandığı hiç bir yer riskli değildir. Biz yeter ki kurallara uygulayalım. Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyduğumuz sürece toplumumuzun genel anlamda yaşadığı mağduriyetlerin önüne geçeriz. Trabzon inşallah yeni tedbirlerle beraber, sizlerin de aracılığı ile toplumsal duyarlalığı ön plana çıkaran anlayışla Ramazan sonuna bayrama bizi çok daha güzel günlerin bekleyeceğini umut ediyorum. Muhtarlarla da paylaşarak bu tedbirler noktasında daha da denetimlerimizi artıracağız. İleri taşıyarak inşallah yaza daha güzel günlerde buluşuruz diye umut ediyorum” dedi. (61saat)