ARTVİN
Giriş Tarihi : 09-04-2021 12:13   Güncelleme : 09-04-2021 12:13

Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinde arabalı açık hava sineması

Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinde arabalı açık hava sineması Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinde arabalı açık hava sinema keyfi Artvin'de arabalı açık hava sineması Artvin'de iki genç girişimci tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sinema salonlarına...

Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinde arabalı açık hava sineması

Artvin'de iki genç girişimci tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sinema salonlarına gidemeyen vatandaşlar için Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin altında arabalı açık hava sinema etkinliği düzenlendi.Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uzun zamandır kapalı bulunan sinemalar eskiye dönüşü sağladı. Kadir Çakıcı ve Ertuğrul Ediz isimli iki genç girişimci Artvin'de bulunan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin yer aldığı alanda arabalı açık hava etkinliği düzenledi.

SOSYAL MESAFE KURALLARINA DİKKAT EDİLDİ

Araçlarını görevliler eşliğiyle sahnenin karşısına park eden vatandaşlar, araçlarının içinden yayınlanan filmi izlediler. Sosyal mesafe ve maske kuralına uygun şekilde düzenlenen etkinlikte gazetecilere açıklama yapan genç girişimci Kadir Çakıcı, " Artvin'de ilk kez böyle bir etkinlik düzenleniyor. İnsanlar pandemi nedeniyle evlerinde sıkıldı, onlar için farklı bir etkinlik olacaktır. İlimizin farklı bölgelerinde gezici olarak hizmet vereceğiz. İlk olarak Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin olduğu bu alandan başlamak istedik"dedi.Ertürğrul Ediz ise, yaklaşık 100 aracın yer aldığı geniş bir alanda sahip burası Artvinli için oldukça önemli. Bizde bunun için ilk filmimizi Atatürk heykelinin yer aldığı alanda izletmek istedik. Projeksiyon cihazımızı yerden 7 metre yükseklikte bulunan sinema perdemize yansıtıyoruz. Yayınlanan filmi radyo frekans sistemiyle araçlarının radyolarından dinleyen vatandaşlar araçlarının içinde keyifle filmini izlemiş oluyor. İlk olmasına rağmen ilgi oldukça büyük umarız devamı gelir" diye konuştu.