RİZE
Giriş Tarihi : 23-11-2020 19:30   Güncelleme : 23-11-2020 19:30

Vali Çeber’den 24 Kasım 2020 Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Rize Valisi Kemal Çeber bir mesaj yayımladı. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle yurt genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kısıtlanmış ve sadece çelenk sunma törenine izin verilmişti.

Vali Çeber’den 24 Kasım 2020 Öğretmenler Günü Mesajı

Bu bağlamda idarecilerce 24 Kasım Öğretmenler Günüye ilgili mesajlar yayımlanıyor.

İşte Rize Valisi Kemal Çeber’in mesajı.

Öğretmenlik, karşılık beklemeden küçücük yüreklere dokunan merhametli, sevecen, sabırlı, hoşgörülü, fedakâr, anaç, bilgili ve saygılı kocaman bir el; değeri hiçbir maddiyatla ölçülemeyecek bir gönül işidir. Masum gözlerden yayılan sevgi ile daha da güçlenir, dört elle sarılır işine öğretmen. Bir kılavuz gibi yol gösterir, ufuklar açar, cesaretlendirir.

Sevgi, sabır ve fedakârlık göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirler. Onlara iyiliği, adil olmayı, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmayı, vatan millet sevgisini öğretirler. Bu sayede, değişen Dünya şartlarına ayak uydurabilecek, çözüm odaklı, açık fikirli, dinamik ve donanımlı bireyler yetiştirirler.

Bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz ailemiz gibi çok değerlidir. Anne baba eğitiminin devamı ve en büyük destekçisidir. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” sözünden yola çıkarak şunu diyebiliriz ki; öğretmenlerimize değer vermiş köklü bir kültüre sahibiz. Değerli öğretmenlerimizin görevlerinde, kendilerine duyulan bu güvene ve sevgiye layık olduklarını en güzel şekilde göstereceklerine olan inancım tamdır.

Kutsal olduğu kadar sorumluluğu da ağır olan öğretmenlik mesleğini, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında bile canla başla yapmaya çalışan, şartları zorlayan değerli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; görevi başında şehit olup aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.

Kemal ÇEBER