Aktüel
Giriş Tarihi : 13-01-2022 23:10   Güncelleme : 13-01-2022 23:10

Yarın okullar tatil mi? 14 Ocak Cuma Rize, Van, Ağrı, Konya'da okullar tatil mi? İşte 14 Ocak kar tatili olan iller

Ülkenin dört bir yanını etkisi altına alan kar yağışı hayatın pek çok alanını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı geçen haftadan beri şehir merkezleri ile köyler arasındaki yolların kapanmasına, kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verilmesine neden olmuştu. Yoğun kar yağışının etkisiyle yarın kar tatili olacak iller ve ilçeler araştırılıyor. Yarın okullar tatil mi? 14 Ocak Cuma Van, Ağrı, Konya'da okullar tatil mi? İşte 14 Ocak kar tatili olan iller

Yarın okullar tatil mi? 14 Ocak Cuma Rize, Van, Ağrı, Konya'da okullar tatil mi? İşte 14 Ocak kar tatili olan iller

Yarın okullar tatil mi sorusu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından araştırılıyor. Bir süredir Doğu illerinde görülen yopun kar yağışı hafta başından itibaren ülkenin iç kesimlerinde de etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu raporlarında başta İstanbul ve Trakya olmak üzere yurdun dört bir yanı için yoğun kar yaşığı ve buzlanma uyarısının yapılması 14 Ocak Cuma okullar tatil mi, yarın okul olacak mı sorusunu gündeme getirdi. Pek çok ilin Valiliklerinden 14 Ocak Cuma kar tatiline ilişkin açıklamalar gelmeye başladı. İşte yarın kar tatili olacak iller...

14 OCAK CUMA VAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Van'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yoğun kar yağışı nedeniyle 14. 01. 2022 Cuma günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretime, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri faaliyetlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeline idari izin verilmiştir."

14 OCAK CUMA KARS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimin 14 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

14 OCAK CUMA KONYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Konya’nın 11 ilçesinde kar yağışı sebebiyle yüz yüz eğitime 14 Ocak Cuma günü 1 gün süreyle ara verildi.

Konya’da kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Çumra, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Sarayönü, Seydişehir ve Taşkent ilçelerinde eğitime 14 Ocak Cuma günü itibariyle 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Çumra, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Sarayönü, Seydişehir ve Taşkent ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 14 Ocak 2022 Cuma günü yüz yüze eğitime ilçe hıfzıssıhha kurullarınca 1 gün ara verilmiştir. Bu süre zarfında uzaktan eğitim yapacaktır" denildi.

Ayrıca İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Meram ilçesinin bazı mahallelerinde kar yağışı, buzlanma ve uzun süreli elektrik kesintisinden dolayı mağduriyet sebebiyle 14 Ocak 2022 Cuma günü yüz yüze eğitime 1 gün ara verildiği, uzaktan eğitim yapılacağı belirtildi.

14 OCAK CUMA AĞRI'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ağrı'nın Tutak ilçesinde, olumsuz hava koşulları yüzünden köy okullarında ve taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime bugün ve yarın ara verildi.

Tutak Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede sabah saatlerinde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle ilçedeki köy okullarında ve taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 13-14 Ocak tarihleri arasında ara verildiği kaydedildi.

14 OCAK CUMA ORDU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu'nun Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu, olumsuz hava şartları nedeniyle Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde eğitim öğretime 14 Ocak Cuma ara verildiği belirtildi.

METEOROLOJİ UYARDI: DOĞU ANADOLU'NUN GÜNEYDOĞUSUNDAKİ KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! 

Meteoroloji'ye göre yağışların; Hakkari çevreleri ile Van’ın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²/12 saat), rakımı 1100 m üzeri kesimlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile çığ oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.